Sega - konsola, która zmieniała życie polskich nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 19:37
Konsole do gier legendarnej marki Sega były najbardziej rozpowszechnione w Europie, odnosiły też spore sukcesy w Polsce.
Audio
Polskie firmy stawiają na gry komputerowe
Polskie firmy stawiają na gry komputeroweFoto: Glow Images/East News

- Dawno, dawno temu, na początku lat 80. i 90., gdy królowały konsole 8-bitowe, nie było na rynku wielkiej konkurencji dla Nintento – opowiada Paweł Kamiński z portalu Gazeta.pl. – Jedyną firmą, która mogła pretendować do tego miana była Sega. Żeby konkurować z Nintendio Enterteiment System producenci wypuścili więc na rynek konsolę, którą nazwali Sega Master System. Była również 8-bitowa, ale jednak technologicznie lepsza.

Zdaniem Kamińskiego producenci Segi jednak przeliczyli swoje siły, bo okazało się, że potężni rywale tak silnie zakorzenieni są w Ameryce Południowej i Japonii, że nie ma szans, by ich pokonać. -  A to były wówczas największe rynki zbytu – opowiada ekspert Czwórki.

Sega zdobyła więc popularność w Europie i zaczarowała polskich odbiorców. – Był u nas Pegasus, ale Nintendo przecież jeszcze nie istniało – wspomina Kamiński. – Sega była jednak droższym i bardziej elitarnym sprzętem.

Gwiazdą Segi jest Sonic. A jak przebiegała kariera tej marki w Polsce? Dowiedz się wszystkiego o tych legendarnych konsolach, ich historii, słuchając nagrania ze studia Czwórki.

(kd)

Czytaj także

Odwiedź podziemne miasto z II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 19:30
Koszary dla 7 tysięcy żołnierzy, łazienki z bieżącą wodą, spiżarnie, magazyny amunicji, elektrownie, a nawet dworzec podziemnej kolei.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz zostać superbohaterem? Nic trudnego

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 19:18
Człowiek jest stworzeniem niemal doskonałym, a mimo wszystko chcemy więcej: marzymy o supermocach, albo nieśmiertelności. Oto kilka prostych patentów, jak zniknąć, jak latać niczym Batman i jak zdobywać dachy wieżowców, wspinając się po elewacjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kominek: o wiele więcej niż FB wie o nas Google

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 16:30
- Nie demonizowałbym Facebooka, swoje dane i tak zostawiamy w internecie – tłumaczy Tomek "Kominek" Tomczyk, znany bloger.
rozwiń zwiń