W Seulu powstanie muzeum robotyki. Zbudują go... roboty

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 14:53
Na rok 2022 zaplanowane zostało ukończenie nowego muzeum robotyki w Seulu – Robot Science Museum. To, co w tym projekcie jest najbardziej niezwykłe, to fakt, że w dużej mierze stworzą go maszyny, którym będzie przecież poświęcony. 
Audio
  • Roboty zbudują muzeum nowych technologii w Seulu (Stacja nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Ociacia

Autorami projektu południowokoreańskiego RSM są architekci z tureckiego MAA (Melike Altinisik Architects). - Założenie jest takie, że roboty mają brać jak największy udział w budowaniu muzeum przy minimalnym nadzorze ludzi - komentował Maciej Jagaciak z Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością. 

- Sama budowa tego obiektu jest fascynująca, bo plac budowy będzie w pewnym sensie ekspozycją. Roboty będą instalowały panele wydrukowane na drukarkach 3D, a ich pracę z powietrza będą monitorowały drony, wydając robotom-budowniczym dyspozycje - tłumaczył. 

Wiadomo, że futurystyczny projekt ma w przyszłości posłużyć celom edukacyjnym. Więcej na temat prac, budowli i przyszłej ekspozycji w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Maciej Jagaciak z Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością. 

Data emisji: 7.03.2019

Godzina emisji: 7.15

Czytaj także

Sumoroboty i automatyczna kopalnia. "Chcemy popularyzować ideę robotyki"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 14:18
- Na sobotę przygotowaliśmy wiele różnych atrakcji - mówią organizatorzy "Odysei Robotów". - Przede wszystkim konstrukcje z naszego Koła Projektowego z Planety Robotów, które były przygotowywane specjalnie pod tę imprezę i wiele stoisk od naszych partnerów, głównie są to koła naukowe z wielu różnych warszawskich uczelni - dodają. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sumo Challenge 2018. Sprawdź co działo się na roboolimpiadzie

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 15:00
W sobotę 17 listopada ekipa audycji "Trochę Optymizmu Popołudniem" odwiedziła Łódź, gdzie w Zatoce Sportu trwały Międzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge 2018.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy sztuczna inteligencja ma osobowość prawną?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 15:36
Jakiś czas temu świat obiegła informacja, że robot Sophia otrzymał obywatelstwo w Arabii Saudyjskiej. Czy w związku z tym na takich samych zasadach jak człowiek posiada prawa, obowiązki i przywileje?  
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Syntetyczny folklor". Sztuka ludowa z algorytmu

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 16:13
W 2015 Janek Simon w warunkach domowych, wydrukował na drukarce 3D abstrakcyjny wzór, łączacy wszystkie jego zainteresowania: od globalizacji i geografii politycznej, przez sztuczną inteligencję, spekulacje finansowe, strategie DIY, teorie postkolonialne, po najnowszą – syntetyczny folklor. 
rozwiń zwiń