"Aktorska próba ognia"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2010 16:17
O zakończonych warsztatach Letniej Szkoły Aktorstwa filmowego i telewizyjnego opowiadała w "Stacji Kultura" aktorka Hanna Konarowska.
Audio
  • Hanna Konarowska o różnicy między aktorstwem filmowym a telewizyjnym

Od 26 lipca do 13 sierpnia w warszawskim Teatrze Imka odbywały się zajęcia Letniej Szkoły Aktorstwa filmowego i telewizyjnego. W poniedziałkowej "Stacji kultura" gościła pomysłodawczyni warsztatów, aktorka Hanna Konarowska.

Wraz z aktorką w studiu pojawiły się dwie "nieopierzone" jeszcze aktorki: Ada Chudobińska i Filipina Hanus. - Te warsztaty to przede wszystkim świetna zabawa. Zajęcia pomogły nam otworzyć się na ludzi i na własne emocje. Dużo obcowałyśmy z kamerą, to pozwoliło nam zyskać swobodę i zaufać swoim przeczuciom aktorskim - podkreślały.

Dziewczyny za najbardziej interesujące uznały zajęcia z dubbingu. – Nic nie jest takie, jak się wydaje – mówi Filipina Hanus, podkreślając, że użyczanie głosu filmowym bohaterom jest nie lada wyzwaniem. – Słysząc angielski tekst w jednym uchu, trzeba na bieżąco interpretować kwestię w języku polskim tak, by był spójny z widocznym na ekranie obrazem – wyjaśnia.

Zajęcia w Letniej Szkole poprowadzili, na specjalne zaproszenie organizatorki, między innymi Tomasz Karolak, Magda Różdżka, Grzegorz Wąs i Agata Buzek. Jak zapewnia Hanna Konarowska, zajęcia wyłoniły kilka niezwykle utalentowanych, wrażliwych osób z predyspozycjami aktorskimi i reżyserskimi.

Am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rynek teatrów

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2010 12:00
Wakacje to nie czas na wytchnienie dla aktorów. Grafik repertuarowy napięty, dobra pogoda i wolny czas u innych sprzyja kulturalnej konsumpcji. O trudnościach i perspektywach rynku opowie aktor-biznesmen...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cała Szkocja w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2010 14:30
W Edynburgu trwa Fringe. To największy festiwal teatralny na świecie - w jego trakcie pokazanych zostanie dwa tysiące spektakli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kayah z towarzyszeniem Royal Quartet w Teatrze 6. piętro

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2010 12:59
24 sierpnia w teatrze Michała Żebrowskiego w PKiN odbędzie się kolejny koncert z cyklu "Wyższy poziom muzyki". Tym razem na 6. piętrze wystąpi Kayah.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poranek 24.08.2010

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2010 11:49
O kupnie używanego samochodu, "problemowych" turystach, sondażu wśród kierowców, inwestowaniu w sztukę i ...konkursach piękności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Awantura o papieską warszawę...

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2010 17:44
...czyli "Święty interes" - komedia Macieja Wojtyszki. Zapraszamy na reportaż z premiery.
rozwiń zwiń