Wojciech Zieliński: Gdybym mógł, zagrałbym Matkę Teresę

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2011 09:00
- Gdybym miał moc cofania czasu i wybrania sobie dowolnej roli kobiecej, zagrałbym chętnie Matkę Teresę - opowiada aktor w Czwórce. - Bo dobrego człowieka najtrudniej jest zagrać.
Audio

Zieliński dostał się do szkoły teatralnej już za pierwszym razem. W jednym z wywiadów przyznał, że chciał wówczas zawojować świat, zostać wielkim aktorem. Scenę pokochał dopiero, gdy po jakimś czasie sam na niej stanął. Dziś jednak wciąż czasem dopada go ten dylemat. – Teraz trochę dorosłem do kina – opowiada aktor w "Ex Magazine". – Oczywiście wciąż się uczę, ale na początku tego nie czułem, nie sprawiało mi to przyjemności,  dopiero po jakimś czasie nauczyłem się uruchamiać swoje emocje i ciało, zagrać daną scenę. To teatr mnie w ten sposób otworzył.

Zdaniem Zielińskiego teatr jest jak sala treningowa dla sportowców. – Tam trzeba ćwiczyć przez cały czas, bo nasze ciało to instrument, który nie może spać – tłumaczy aktor.

Gdyby miał moc cofania czasu i mógł wcielić się w dowolną rolę żeńską, Zieliński wybrałby… matkę Teresę. – Ale ja nigdy o tym nie myślałem, nie zazdrościłem nigdy nikomu żadnej roli – zastanawia się aktor. Wybrał jednak właśnie tą postać, bo "najtrudniej jest zagrać dobrego człowieka". – W złym zawsze znajdzie się coś ciekawego, a dobry jest grzeczny i spokojny – tłumaczy Zieliński. – Kobiety bez majtek, albo takie, które zabiły swojego kochanka… to jest łatwe.

Całej rozmowy z Wojciechem Zielińskim wysłuchasz, klikając w ikonkę dźwięku obok tekstu.

Gościem audycji Ex Magazine była także Aleksandra Hamkało, która ma szansę być największym objawieniem filmowym następnych dwunastu miesięcy, bo o pierwszoplanowej roli, którą wykreowała w "Big Love" znawcy tematu mówią "rewelacja". Rozmowy z młodą aktorką posłuchasz, klikając w odpowiednią ikonkę dźwięku.

(kd)

Czytaj także

Olivier Janiak: żyję z chałtur

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2011 17:00
Dziennikarz, prezenter telewizyjny, prawnik, konferansjer. Kiedyś model, dziś jeden z najlepiej ubranych Polaków. Janiak na brak zajęć nie narzeka. W Czwórce redaktor naczelny magazynu "Male Men" zdradza szczegóły ze swojego życia...
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jeżeli ktoś za bardzo fika, to nie pofika długo"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2011 16:00
Gościem Czwórki jest aktorka Agnieszka Michalska, z którą rozmawiamy o aktorstwie, relacji życie – teatr i tym jak w sztuce teatralnej pokazać można świat korporacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Autor "Czasu honoru": Polacy interesują się historią

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 13:36
– To opowieść o młodych ludziach, którzy nagle zostali postawieni w ekstremalnej sytuacji. Muszą się w niej odnaleźć, bo nie mają innego wyjścia – mówi Jarosław Sokół.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Hanka na Wawel" czy "Nie Hance na Wawelu"?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2011 20:56
Gościem Ex Magazine jest aktorka Magdalena Górska. W Czwórce zdradza, czego nie lubi w serialach, a co ceni w pracy teatralnej i filmowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Święta z książką

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2011 21:00
Stajemy się społeczeństwem, które czyta coraz mniej - według badań, TNS OBOP 42% Polaków deklaruje brak zainteresowania książką!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ala ma kota

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2011 08:30
Kim była Ala, która miała kota w "Elementarzu"?
rozwiń zwiń