Polacy nie chcą uprawiać sportu?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 17:27
Chodzenie na siłownię, fitness, aerobik? To zajęcia właściwie obce Polakom. Raz w tygodniu udział w takich zorganizowanych zajęciach sportowych bierze tylko co siódmy Polak.
Audio
  • Dlaczego Polacy nie uprawiają sportu? - materiał Eweliny Grygiel

Wynik przeprowadzonych ostatnio na zlecenie jednego z serwisów internetowych badań obnaża smutną prawdę o kondycji naszych rodaków. Nie uprawiamy sportów i nie lubimy tego robić. Chodzi co prawda jedynie o uprawianie sportu w zorganizowanej grupie i pod okiem trenera, bądź instruktora, czyli np. fitness, czy aerobiku, ale to i tak niewiele.

Najczęściej o swoją kondycję dbają oczywiście ludzie młodzi, między 18 a 24 rokiem życia. Ale to i tak… zaledwie jedna piąta respondentów. Najgorzej jest wśród 40 i 50-latków. W tej grupie wiekowej tylko 3 proc. Polaków przyznało się, że do regularnego uprawiania sportu.

W dużych miastach świadomość sensu uprawiania sportu jest większa niż w małych miejscowościach i na wsiach. Wpływ na naszą kondycję mają też zarobki. Jeśli zarabiamy mało – na fitness szkoda nam pieniędzy.

Tymczasem siłownia, czy aerobik w grupie to świetny sposób nie tylko na spalenie nadmiaru kalorii i pozbycie się niechcianych fałdek na brzuchu, ale także – a może przede wszystkim – na poznanie ciekawych ludzi, lub spotkanie… nowej miłości. A ci, którzy ze sportem są za pan brat mogą też błysnąć muskulaturą. Zdaniem Pawła, który na co dzień jest instruktorem kulturystyki i sportów wytrzymałościowych „fajnie jest wyjść na przykład na basen i przeprowadzić szybką deklasację kolegów”. - Zresztą człowiek, który jest wyprostowany, ma szerokie ramiona, dobrze wygląda, jest inaczej postrzegany przez otoczenie i czuje się pewniej, a co za tym idzie – jest bardziej pewny siebie i wyraża własne zdanie – tłumaczy Paweł.

- Wysiłek fizyczny to także dobry sposób na odstresowanie – tłumaczy z kolei Michał, który jest stałym bywalcem stołecznych siłowni.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Footbag, czyli polska zośka... po amerykańsku

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2011 11:33
Przed nami XI Mistrzostwa Polski w Footbagu w Płońsku. Na starcie stanie 51 zawodników. – To rekord jak na nasze mistrzostwa – cieszy się Kuba Grabarczyk, miłośnik zośki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siła od ruchu z Przemysławem Saletą (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2011 07:10
Polski pięściarz zaleca oderwanie się od wygodnej kanapy i zażycie ruchu. Jazda na rowerze i bieganie to proste i skuteczne sposoby na utrzymanie formy. Nawet zimą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wyglądałaby kobieta doskonała?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 10:00
Ostateczny portret kobiety idealnej powstał w Wielkiej Brytanii. Okazało się, że na razie ideał nie istnieje, ale gdyby istniał… miałby piersi Kelly Brooki usta Angeliny Jolie. W Kanadzie z kolei odkryto doskonałe kobiece proporcje ciała.
rozwiń zwiń