Polacy nie chcą uprawiać sportu?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 17:27
Chodzenie na siłownię, fitness, aerobik? To zajęcia właściwie obce Polakom. Raz w tygodniu udział w takich zorganizowanych zajęciach sportowych bierze tylko co siódmy Polak.
Audio
  • Dlaczego Polacy nie uprawiają sportu? - materiał Eweliny Grygiel

Wynik przeprowadzonych ostatnio na zlecenie jednego z serwisów internetowych badań obnaża smutną prawdę o kondycji naszych rodaków. Nie uprawiamy sportów i nie lubimy tego robić. Chodzi co prawda jedynie o uprawianie sportu w zorganizowanej grupie i pod okiem trenera, bądź instruktora, czyli np. fitness, czy aerobiku, ale to i tak niewiele.

Najczęściej o swoją kondycję dbają oczywiście ludzie młodzi, między 18 a 24 rokiem życia. Ale to i tak… zaledwie jedna piąta respondentów. Najgorzej jest wśród 40 i 50-latków. W tej grupie wiekowej tylko 3 proc. Polaków przyznało się, że do regularnego uprawiania sportu.

W dużych miastach świadomość sensu uprawiania sportu jest większa niż w małych miejscowościach i na wsiach. Wpływ na naszą kondycję mają też zarobki. Jeśli zarabiamy mało – na fitness szkoda nam pieniędzy.

Tymczasem siłownia, czy aerobik w grupie to świetny sposób nie tylko na spalenie nadmiaru kalorii i pozbycie się niechcianych fałdek na brzuchu, ale także – a może przede wszystkim – na poznanie ciekawych ludzi, lub spotkanie… nowej miłości. A ci, którzy ze sportem są za pan brat mogą też błysnąć muskulaturą. Zdaniem Pawła, który na co dzień jest instruktorem kulturystyki i sportów wytrzymałościowych „fajnie jest wyjść na przykład na basen i przeprowadzić szybką deklasację kolegów”. - Zresztą człowiek, który jest wyprostowany, ma szerokie ramiona, dobrze wygląda, jest inaczej postrzegany przez otoczenie i czuje się pewniej, a co za tym idzie – jest bardziej pewny siebie i wyraża własne zdanie – tłumaczy Paweł.

- Wysiłek fizyczny to także dobry sposób na odstresowanie – tłumaczy z kolei Michał, który jest stałym bywalcem stołecznych siłowni.

Czytaj także

Footbag, czyli polska zośka... po amerykańsku

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2011 11:33
Przed nami XI Mistrzostwa Polski w Footbagu w Płońsku. Na starcie stanie 51 zawodników. – To rekord jak na nasze mistrzostwa – cieszy się Kuba Grabarczyk, miłośnik zośki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siła od ruchu z Przemysławem Saletą (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2011 07:10
Polski pięściarz zaleca oderwanie się od wygodnej kanapy i zażycie ruchu. Jazda na rowerze i bieganie to proste i skuteczne sposoby na utrzymanie formy. Nawet zimą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wyglądałaby kobieta doskonała?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 10:00
Ostateczny portret kobiety idealnej powstał w Wielkiej Brytanii. Okazało się, że na razie ideał nie istnieje, ale gdyby istniał… miałby piersi Kelly Brooki usta Angeliny Jolie. W Kanadzie z kolei odkryto doskonałe kobiece proporcje ciała.
rozwiń zwiń