Gra komputerowa, która leczy, sety DJ-skie i literatura. Wtorek w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 17:04
W najbliższy wtorek, w audycji "Stacja nauka" sprawdzimy,  czy to prawda, że w Bałtyku grasują mięsożerne bakterie, opowiemy o grze komputerowej, która posiada lecznicze właściwości i sprawdzimy co wspólnego mają dawcy szpiku i tatuatorzy.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Kirill Averianov

Bałtyk staje się coraz cieplejszy, a taka temperatura przyczynia się do rozwoju groźnych bakterii, w tym mięsożernego przecinkowca. Zakażenie może doprowadzić nawet do śmierci. Vibrio vulnificus mogą zaszkodzić zwłaszcza, gdy mamy niezagojone rany. Skąd one się wzięły w Bałtyku i jak się przed nimi bronić? O tym we wtorek, po godz. 12.00.

W audycji "Czat Czwórki" po godz. 15.00 sprawdzimy, czy dawca szpiku może mieć tatuaże. Fundacja DKMS wraz z siecią salonów tatuaży rozpoczęła akcję edukacyjną #DobryWzór. Wyjaśnimy, czym ona polega.

Po godzinie 17.00 w audycji "TOP" opowiemy o grze, która została uznana za lekarstwo dla dzieci z ADHD. Ekspertów zapytamy, czy granie na komputerze może sprawić, że chorzy poczują się lepiej.

W audycji "12 cali na godzinę" po godz. 19.00 kolejna odsłona akcji wspierania przez Czwórkę Dj-ów. Tym razem zaproszenie na set Dj- Truanta. Warszawski producent i DJ rozpoczynał swoją karierę w 2004 roku w nieistniejącym już stołecznym klubie Paragraf 51. Obecnie jest rezydentem klubów Smolna i Luzztro. Występował m.in. u boku takich artystów jak Chris Liebing, Adam Port, Dusky, M.A.N.D.Y., Robert Babicz, Loco Dice, Vitalic i Brodinski. Zwycięzca polskiej edycji Burn Residency. ​

We wtorek zapraszamy także do naszego kącika literackiego, w którym:

  • o godz. 8.30 - polecamy interpretację wiersza "Dwa Michały" Juliana Tuwima w wykonaniu Dioxa.
  • o godz. 8.35 - W cyklu "Książka w Czwórce" fragment książki "Przygody młodego przyrodnika" sir Davida Attenborough przeczyta Wojciech Chorąży.
  • o godz. 10.45– fragmenty powieści Georga Orwella "Folwark zwierzęcy" czyta Tadeusz Sznuk.
  • o godz. 15.40 – Radiopowieść Michaiła Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Wojciecha Markiewicza z udziałem m.in. Jerzego Treli, Jolanty Fraszyńskiej, Mariusza Bonaszewskiego, Piotra Adamczyka, Krzysztofa Wakulińskiego. Radiopowieść zrealizowana została w Teatrze Polskiego Radia w 2002 roku.

mat.pras./ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historia kawy. Po wiedeńsku, czyli rodem z Polski?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 09:47
Ojczyzną rośliny, dzięki której mamy kawę, jest Afryka. Stamtąd kawowe krzewy dotarły do Azji. W Europie zaś jako pierwszy kawę zaczął parzyć Polak, Jerzy Kulczycki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń