Ultra Śledź 2020. Wyzwanie dla biegających z wilkami

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 14:04
Ultra Śledź to pierwszy bieg ultra na Podlasiu. Zawodnicy będą biegli przez piękne leśne tereny Puszczy Knyszyńskiej.
Audio
  • O biegu Ultra Śledź 2020 opowiadają Magdalena i Marcin Matejczukowie (4. bieg/Czwórka)
Magalena i Marcin Matejczukowie
Magalena i Marcin MatejczukowieFoto: Piotr Galus/Czwórka

fitness siłownia 1200.jpg
Fitness slavica - jak połączyć ćwiczenia z ludowym tańcem?

goroczna, V edycja Ultra Śledzia odbędzie się na dwóch dystansach: "tradycyjnym" 80 km i wypróbowanej w poprzedniej edycji formule w dwóch pętlach - 160 km. - Trasa wiedzie przez przepiękne plenery. Warto się tym cieszyć - mówią goście Czwórki. Goście Czwórki zdradzili też, jak udało im się zorganizować masowe wydarzenie, które odbywa się na terenie rezerwatu. - Należy załatwić szereg pozwoleń, bo rezerwaty rządzą się swoimi prawami. Nam zależy na tym, by tych praw - roślin ani zwierząt i ich okresów lęgowych - nie naruszać - opowiadali Magalena i Marcin Matejczukowie. - Konsultowaliśmy tę trasę biegu z wieloma ekspertami - dodał Marcin Matejczuk.

ZOBACZ TAKŻE Trendy w odżywianiu 2020. Jak zaplanować zbilansowaną dietę? >>>

Jak podkreślali organizatorzy, podczas tego biegu zadbano o bezpieczeństwo uczestników. - Będą mieli lokalizatory GPS, dlatego będziemy mogli dokładnie śledzić, gdzie znajduje się każdy z nich - mówili goście Czwórki. - W latach ubiegłych widzieliśmy, że ludzie zbaczali z trasy, mieli wypadki techniczne, wówczas mogliśmy do nich natychmiast dzwonić i kierować ich na właściwe szlaki, albo pomóc. Ale na tak naprawdę tego typu przypadki zdarzają się dość rzadko - tłumaczyli. Jak podkreślali, to jednak jeden z uroków biegów ultra. - Gdy jesteś sam w lesie, nocą, biegniesz i przetrwasz, a do tego zrobisz fajny wynik - to ogromna satysfakcja i radość - mówili goście Czwórki. 

W ubiegłym roku bieg na najdłuższym dystansie, czyli ponad 160 km ukończyło tylko kilkanaście procent startujących. Wśród nich nie było kobiet. - W tym roku dla pierwszej kobiety, która ukończy ten dystans przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę, biżuterię z... kła mamuta - tłumaczyli. Zdradzili także, jakie niespodzianki czekają pozostałych uczestników biegu, zwłaszcza miłośników wilków. 

W programie Odwiedziliśmy także trening boksu. Czy ta dyscyplina sportu sprawdza się jako sposób na poprawę kondycji, sylwetki i zmniejszenie stresu? To w relacji Justyny Tylczyńskiej.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Magalena i Marcin Matejczukowie (organizatorzy biegu Ultra Śledź)

Data emisji: 07.02.2020

Godzina emisji: 16.20

kd


Czytaj także

Power kontra relaks, czyli co trenować pod chmurką?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 16:05
Piotr Galus zaprosił na "4 bieg" ze studia plenerowego Czwórki nad Wisłą. W programie m.in. przegląd bezpłatnych treningów w przestrzeniach miejskich w całej Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sportowa jesień. Funkcjonalne ciało i butikowe siłownie

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 19:50
Co ćwiczyć, co jeść, co suplementować i jak nosić się tej jesieni? Trenerzy, dietetycy i sportowi motywatorzy są zgodni - w tym sezonie najważniejsze jest zdrowie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bieg Erasmusa+. Sztafeta w międzynarodowym gronie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 16:00
Bieg Erasmusa+ to wydarzenie otwarte dla wszystkich. W tym roku areną zmagań biegaczy będzie bieżnia stadionu lekkoatletycznego na warszawskim AWF-ie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podziemny Bieg Sztafetowy. Jak biega się 212 m pod ziemią?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 13:10
Trasa Biegu prowadzi zabytkowymi wyrobiskami bocheńskiej kopalni soli. Biorą w nim udział zarówno profesjonalni, uznani maratończycy, jak i amatorzy biegów masowych i zdrowego stylu życia z całej Europy.
rozwiń zwiń