Zdobądź 6 "górskich" szczytów Warszawy i pomóż

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 18:00
Organizatorzy Maratonu Warszawskiego zapraszają na pierwszy wirtualny charytatywny bieg górski, do zdobycia 6 najwyższych szczytów Warszawy. Sami możemy wybrać styl naszej "górskiej" wyprawy. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Dusan Petkovic
shutterstock_127305122 bieganie zima 1200.jpg
Zimowe treningi na świeżym powietrzu. "Warto się zmotywować"

Znamy górską Koronę Ziemi, znamy korony poszczególnych kontynentów, koronę Polski. Mało kto jednak słyszał o Koronie Warszawy - a pierwsze zimowe zdobycie tych "gór" odbyło się w 2015 roku. Dokonała tego grupa śmiałków, a zainteresowanie gapiów i mediów było ogromne.


Posłuchaj
04:23 czwórka 4 bieg 26.03.2021.mp3 Na charytatywny, wirtualny bieg Korona Warszawy zaprasza Marek Tronina, dyrektor Fundacji Maraton Warszawski (4 bieg/Czwórka)

Gdy w świecie biegowym niewiele się dzieje, każda biegowa inicjatywa jest na wagę złota. - Jeszcze biegacze nie mogą pobiegać tak, jakby tego chcieli, w biegu masowym, w biegu ulicznym - mówi Marek Tronina, dyrektor fundacji Maraton Warszawski, organizator biegu Korona Warszawy. - Lepsze jednak to, niż nic - dodaje.   

Korona Warszawy/Korona Warszawy: prawdziwa historia

Na chętnych biegać i pomagać czeka 6 najwyższych szczytów stolicy - Korona Warszawy. Do udziału w nim organizatorzy zachęcają  zarówno wyczynowych sportowców, jak i amatorów oraz pasjonatów spacerów. 

- Korona Warszawy to impreza, która łączy bieganie, wspinanie, a przede wszystkim pomaganie. Akcję tę wymyśliła Fundacja Rak and Roll, z która współpracujemy od kilku lat - opowiada gość Piotra Galusa. - Poprosili nas o pomoc organizacyjną, a my włączyliśmy się w to. Projekt w skrócie polega na tym, że trzeba zdobyć sześć punktów w Warszawie, które żartobliwie nazywamy "szczytami" - one znajdują się na pewnych wniesieniach, ale suma ich przewyższeń to jakieś 150 metrów. Wdrapanie się na nie to nie jest wyzwanie sportowe, alpinistyczne, ale dodatkowo, co już jest wyzwaniem, trzeba dystans miedzy nimi pokonać na własnych nogach - to około 30 km - dodaje. 

Każdy z uczestników może wybrać jeden z trzech formatów, w którym ukończy zadanie. Do zdobycia są: Górka Szczęśliwicka, Kopiec Moczydłowski, Wzgórze Trzech Szczytów, Kopiec Powstania Warszawskiego, Gnojna Górka i Kopa Cywila. To mazowieckie górki uwielbiane przez biegaczy. 

- Trasę można pokonać na trzy sposoby - wyjaśnia Marek Trenina. - Styl alpejski - najbardziej sportowy, to pokonanie wszystkich 6 szczytów i dystansu miedzy nimi za jednym razem. Tu będziemy prowadzić klasyfikację. Drugi to styl oblężniczy - rozłożony w czasie. Na zawodników czeka to samo wyzwanie, ale podzielone na odpowiednią ilość etapów, odcinków - nie więcej niż 6. To rywalizacja na zaliczenie. Ostatni styl, to styl turystyczny, tu należy zaliczyć jedynie szczyty, bez dystansu między nimi - dodaje. 


Posłuchaj także:

 

W jakiej kolejności będziecie zdobywać szczyty Korony Warszawy? 🤩🤩🤩 Ponad 2️⃣0️⃣0️⃣ śmiałków zadeklarowało chęć...

Opublikowany przez Maraton Warszawski Wtorek, 23 marca 2021

Posłuchaj także:

Korona Warszawy - pierwszy wirtualny charytatywny bieg górski startuje już 27 marca. 

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Marek Tronina (dyrektor Fundacji Maraton Warszawski)

Data emisji: 26.03.2021

Godzina emisji: 16.14

pj

Czytaj także

Bezpieczeństwo w górach zależy od plecaka

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 14:00
Turyści wrócili w góry, narciarze okupują stoki, a trekkerzy ruszają na szlaki. - Ludzi, z którymi chodzę po górach uczę, że muszą mieć prawidłowo spakowany plecak. Zimowy ekwipunek różni się od tego, którego potrzebujemy wiosną albo latem - mówi  ratownik TOPR, Kuba Brzosko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Futuwawa - to konkurs na pomysł, nie na formę

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 15:20
- Pandemia nam pokazała w jak ważnym, ale i krytycznym miejscu jesteśmy. To miejsce daje nam pewną szansę - mówi Ola Litorowicz, organizatorka piątej odsłony konkursu Futuwawa, który organizuje Fundacja Puszka i m.st. Warszawa. - W konkursie pytamy o Warszawę za 30 lat - dodaje. 
rozwiń zwiń