X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielkie i małe marzenia seniorów. Jak o nie dbać?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 12:24
- Seniorzy mają najróżniejsze marzenia i potrzeby. Czasem chcą po prostu przejść się na starówkę, usiąść w ulubionej kawiarni, albo zobaczyć jak zmieniło się miejsce, w którym kiedyś mieszkali - mówi w Czwórce Natalia Duszeńska, studentka pielęgniarstwa i laureatka Nagrody Pielęgniarskiej szwedzkiej królowej Sylwii.
Audio
  • Natalia Duszeńska o pomocy osobom starszym (Dzień Kobiet/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: thodonal88/Shutterstock.com

Natalia Duszeńska jest pierwszą polską laureatką konkursu, dotychczas organizowanego w Szwecji i Finlandii. Młoda pielęgniarka przygotowała projekt "Na marzenia nigdy nie jest za późno", którego celem jest stworzenie organizacji łączącej seniorów oraz ludzi chętnych nieść pomoc osobom starszym. - Projekt polega na stworzeniu strony internetowej i fundacji, która spełniałaby marzenia osób starszych. Mam z nimi kontakt na co dzień, więc zdaję sobie sprawę, że seniorzy potrzebują, aby ktoś zadbał o ich potrzeby duchowe i psychologiczne - opowiada Natalia Duszeńska, która pracuje w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym na warszawskich Bielanach.

Natalia Duszeńska W pracy z seniorami nie jest się ciągle na wysokich obrotach, ale trzeba być stale czujnym. U osób starszych problemy zdrowotne często przebiegają inaczej

W rozmowie z Aleksandrą Jasińską i Kariną Terzoni zaproszona pielęgniarka i laureatka zdradza także, jaki jest jej sposób na radzenie sobie z trudnymi sytuacjami. Jak twierdzi, stara się być radosna i wesoła - Zdaję sobie sprawę, że młode osoby są często łącznikiem seniorów ze światem zewnętrznym - dodaje. W "Dniu Kobiet" Natalia Duszeńska opowiada też o emocjach związanych ze zdobytym wyróżnieniem oraz jak nauczyła się szacunku do starszych ludzi.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Gość: Natalnia Duszeńska (studentka pielęgniarstwa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego) 

Data emisji: 21.04.2017

Godzina emisji: 8.18

jsz/kd

Natalia Duszeńska w Czwórce. W tle, prowadzące "Dzień Kobiet" Aleksandra Jasińska i Karina Terzoni/fot. Czwórka
Natalia Duszeńska w Czwórce. W tle, prowadzące "Dzień Kobiet" Aleksandra Jasińska i Karina Terzoni/fot. Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oddech jest ważny. Jak leczy nas powietrze?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 14:00
- Oddech jest chyba najważniejszym nawykiem, jaki mamy. Bardzo ważna jest jego jakość - mówiła Elżbieta Majewska ze Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny. Jak przekonywała, zamiast oddychać "pełną piersią", zdrowiej jest jednak oddychać "pełnym brzuchem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przepis na długowieczność. Jak to robią w Japonii?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 11:39
Japończycy jedzą tak, aby nasycić się jedynie w 80 procentach, a ich śniadanie to kawał porządnego posiłku. - Jesteśmy tym, co jemy, dlatego Japończycy już od małego uczeni są ważnych zasad zdrowia - tłumaczy w Czwórce Alicja Than, japonistka i restauratorka.     
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Duszeńska chce pomóc seniorom spełniać marzenia

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 14:00
- W dzisiejszych czasach ważne jest, aby pokazywać młodym ludziom, jak wyglądają relacje z dziadkami, ze starszymi ludźmi, ponieważ już nie ma takich domów wielopokoleniowych - mówi Natalia Duszeńska, uhonorowana kilkanaście dni temu przez królową Szwecji Sylwię Nagrodą Pielęgniarską za twórcze i pomysłowe sposoby usprawnienia opieki nad osobami w podeszłym wieku.
rozwiń zwiń