X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sęki. Czym są piękne "skazy" drewna?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 15:29
- Tam, gdzie jest gałąź, musi być także sęk - mówił w rozmowie z Czwórką znawca drewna Michał Malikowski i tłumaczył, że sęki są jak encyklopedie wiedzy o danym drzewie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay.com/Public Domain

Czytaj także
las 1200.jpg
Las oczami zwierząt. Co widzą ważka, sowa i żaba?

Jak przekonywał ekspert, sęki dzielimy na "żywe" i "martwe". - Jeśli tworzą jednolitą całość z deską i są jasne - są żywe. Jeśli zaś mają ciemniejszy odcień - są martwe i jest duża szansa, że wypadną - mówił Michał Malikowski z pracowni stolarskiej "Wióry lecą".

Tłumaczył, jak z sęków "wyczytać" wiek drzewa i jak dowiedzieć się na podstawie ich wyglądu, które lata były dla danego drzewa korzystne, a w których na przykład panowała susza. W programie mówiliśmy także, dlaczego najłatwiej jest wyczytać informacje o danym drzewie z pni, które rosną w Europie, a najtrudniej - z tych egzotycznych.

***

Prowadzący: Maciej Oswald

Przygotowała: Justyna Majchrzak

Data emisji: 09.03.2016

Godzina emisji: 11.20

Materiał wyemitowano w audycji Nawiedzeni.

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tatry: im trudniejszy szlak, tym mniej śmieci

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 18:15
Bernadetta Kaźmierczak i Sylwia Adach sprzątały tatrzańskie szlaki i przeprowadzały badania na temat śmiecenia w górach. - Już po tegorocznym obozie dało się zauważyć, że pojawiły się nowe miejsca na wyrzucanie śmieci - mówią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mózg jest ślepy. "Zakochujesz się receptorami"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 15:30
- To, jak szybko odebrany przez zmysły bodziec dotrze do mózgu, zależy od długości dróg dojazdowych - tłumaczy Stanisław Łoboziak z Centrum Nauki Kopernik. - Mamy jednak naukowe dowody, by stwierdzić, ile czasu potrzebujemy, żeby się zakochać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przetwórnia śmieci. Z głośników płyną dźwięki...

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 15:20
Nasz reporter Bartłomiej Olek odwiedził nietypowe miejsce - zakład przetwarzania śmieci w Lublinie. Na terenie przedsiębiorstwa ustawione są głośniki, z których słychać... śpiew ptaków!
rozwiń zwiń