Konkursowi "Rozbiegani". Jak dziś trenują Polki?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 12:40
20 maja w "Rozbieganych" wystartował konkurs "Rozbiegane Dziewczyny", a z tej okazji w studiu pojawiły się trenerki Aneta Nikodemska i Lidia Zamyłko. - Mamy swoje ideały, do których dążymy. Moda na sześciopak może tak szybko nie zniknie, ale zauważam, że dziewczyny chcą wyglądać normalnie i zdrowo - przekonuje Lidia Zamyłko. 
Audio
  • Lidia Zamyłko i Aneta Nikodemska o zdrowym stylu życia (Rozbiegani/Czwórka)
  • Kompozytor Wojtek Blecharz o "Park-Operze" (Rozbiegani/Czwórka)
Od prawej: Lidia Zamyłko, Karina Terzoni i Aneta Nikodemska w Czwórce
Od prawej: Lidia Zamyłko, Karina Terzoni i Aneta Nikodemska w CzwórceFoto: Czwórka

Lidia Zamyłko Trenując, zmieniamy się nie tylko fizycznie, ale też psychicznie

- Pracuję w tym zawodzie wiele lat. Dzisiaj nie tylko fitness, ale także zdrowy tryb życia staje się modny - mówi Aneta Nikodemska. A jaka według niej jest rola trenerki na fitnessie? - To przede wszystkim zauważanie tych osób, które na treningu są pierwszy raz i stają na końcu sali. My tworzymy całość. Jeśli nie potrafisz dotrzeć do każdego jej ogniwa to znaczy, że nie jesteś dobrą trenerką - wyjaśnia

Z Anetą Nikodemską i Lidią Zamyłko rozmawiamy też o tym, że dla wielu kobiet sport staje się dziś stylem życia. - Zdrowie jest stylem życia, a trening to ważny punkt naszego kalendarza. Tak samo ważny, jak spotkanie z szefem - podkreśla Lidia Zamyłko. - Sport to endorfiny, a ja do treningów podchodzę holistycznie - zaznacza Aneta Nikodemska.

Aneta Nikodemska Dzisiaj coraz więcej osób chce nie tylko fajnie wyglądać, ale także żyć zdrowo 

Jak wygląda takie podejście? Jak sport wpływa na poczucie pewności siebie? Oraz dlaczego warto wykonywać ćwiczenia w grupie? Tego wszystkiego dowiecie się słuchając nagrania audycji, w której Karina Terzoni ogłasza też zasady trwającego do 27 maja konkursu "Rozbiegane Dziewczyny". - Szukamy różnych oblicz kobiecości w sporcie. Wy pokazujecie damską twarz sportu i kobiecą przyjaźń na zdjęciach, wrzucacie fotki na Instagram, oznaczacie Reeboka i Czwórkę, a my wybieramy najciekawsze zdjęcia. Do wygrania zestaw damskich ubrań sportowych. Rozwiązanie konkursu w sobotę 27 maja, w "Rozbieganych" - zachęca dziennikarka Czwórki.

W tym wydaniu audycji razem z Mateuszem Kulikiem zajrzeliśmy też na "Park-Operę" przy Teatrze Powszechnym i w Parku Skaryszewskim w Warszawie, a opowiadał nam o niej jej twórca i kompozytor Wojtek Blecharz.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Materiał przygotowali: Justyna Tylczyńska, Mateusz Kulik

Goście: Aneta Nikodemska i Lidia Zamyłko (trenerki)

Data emisji: 20.05.2017

Godzina emisji: 10.08

jsz/gs

Czytaj także

Swimrun. Bieg w piance, pływanie w butach

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 13:59
Swimrun to wybuchowe połączenie dwóch dyscyplin - pływania i biegania. Od niedawna sport ten zyskuje popularność w Polsce, a w "Rozbieganych" opowiadają o nim Jędrek Maćkowski i Rafał Bebelski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kobiety- fighterki w zaciekłej walce na ringu

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 13:00
- Nasz kraj otworzył się na sporty walki. MMA traktujemy jako sport, a nie chuligańskie wybryki - mówi Łukasz Chmal, prezes Żeńskiej Federacji Sportów Walki. Nic więc dziwnego, że czwarta edycja Gali "Ladies Fight Night" cieszy się sporą popularnością.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żyj nieobojętnie. Bądź jak Erin Brockovich

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 12:30
Dostaje tysiące maili i podobno wszystkie czyta. Była miss Kalifornii ma niewyparzony język, wybuchowy temperament i filmową twarz, która należy do Julii Roberts.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fit Lovers: sześciopak robi się w kuchni, nie na siłowni

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 12:00
- Żeby zmienić życie na lepsze potrzebujesz 52 tygodni - przekonują autorzy bloga "Fit Lovers". - Tylko wtedy można utrwalić dobre nawyki i nie obawiać się efektu jo-jo oraz natychmiastowego powrotu do starych zwyczajów - dodają.    
rozwiń zwiń