X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Parki linowe. Terapia oprócz zabawy?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 16:01
Wysokie parki linowe służą głównie do rozrywki. Liny rozpięte pomiędzy drzewami niżej to jednak nie tylko miejsca zabaw dzieci.
Audio
  • Terapia w parku linowym - jak to działa? (Strefa Prywatna/Czwórka)
Zajęcia w jednym z parków linowych
Zajęcia w jednym z parków linowychFoto: Pixabay.com/Public Domain/e-gabi

- Parki linowe kojarzą się ludziom z podejmowaniem indywidualnych wyzwań: muszę wejść na wysokość, przełamać swój własny lęk. Tymczasem magia niskich parków linowych tkwi w zaprzeczeniu temu myśleniu - mówiła Aga Leśny, a jak przekonywała Joanna Keller w niskich parkach linowych, tam, gdzie lina rozciągnięta jest na wysokości od 50 do 80 cm nad ziemią, chodzenie po niej jest tylko pretekstem. - Esencją terapii jest obecność innych osób. Będąc w ich gronie musimy konfrontować się ze swoimi blokadami na poziomie społecznym. Nie chodzi o lęk wysokości, ale m.in. o przełamanie swojego lęku przed poproszeniem o pomoc - mówiła ekspertka.

W takich parkach uczestnicy, pozbawieni kasków i innych narzędzi asekuracji, by przejść trasę potrzebują pomocy grupy. - Są różne poziomy trudności, ale tego typu przejścia wymagają współpracy, podziału ról, stworzenia strategii - tłumaczyła Leśny. W Czwórce ekspertki tłumaczyły, jak działają niskie parki linowe, ale opowiadały także, jak uczestnicy terapii mierzą się z wyzwaniami, które tam na nich czekają i zdradzały, jak próbują radzić sobie z przełamywaniem własnym barier w kontaktach z innymi ludźmi.

***

Tytuł audycji: "Strefa Prywatna"

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Aga Leśny, Joanna Keller (Pracowania Nauki i Przygody)

Data emisji: 19.09.2016

Godzina emisji: 20.10

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Depresja. W obliczu tej choroby nikt nie jest bezpieczny

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 18:00
- Warto podkreślić, że chorują coraz młodsi i coraz częściej. Depresja szczególnie zaskakuje nastolatków i studentów, których sytuacja życiowa jest dobra. Czują się wtedy winni - mówi psycholog Anna Nita.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak osiągnąć życiową równowagę?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 10:22
Praca, dom, przyjaciele, rodzina - jak znaleźć czas na to wszystko, jak się nie pogubić między życiem prywatnym, a zawodowym?
rozwiń zwiń