X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego ludzie odbierają sobie życie?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 11:00
Każdego roku ponad 800 tys. osób na całym świecie skutecznie odbiera sobie życie, przy czym rośnie wśród nich liczba ludzi młodych. Prób samobójczych jest jeszcze więcej. Jak nauczyć się czytać sygnały wysyłane przez osoby potrzebujące pomocy i jak takiego wsparcia udzielać?
Audio
  • Michał Zawadka o tym, jak budować wiarę we własne możliwości (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: StockSnap/Pixabay

Słowa innej osoby mogą zniszczyć cię tylko o tyle, o ile sam pozwalasz siebie niszczyć - mówiła Eleonora Rooosvelt. Tym jest siła własnej wartości. Niezależnie od tego, co dzieje się dookoła, potrafię sobie z tym poradzić Michał Zawadka

- Próba samobójcza to wołanie o pomoc, samobójstwo to brak uzyskania takiej pomocy. Jeśli ktoś komunikuje, że potrzebuje wsparcia, wtedy jesteśmy w stanie zareagować. Gorzej, jeśli taka osoba zamyka się z problemami, o których dowiadujemy się, kiedy dochodzi do tragedii - mówił Michał Zawadka, mówca motywacyjny.

- Większość, nie tylko młodych ludzi, przyznaje, że problemem jest brak akceptacji otoczenia. Zwłaszcza w środowisku nieograniczonego dostępu do informacji łatwo jest kogoś bezmyślnie napiętnować. Takie sytuacje prowadzą do załamania, wyłączenia się z życia społecznego, poczucia, że nie ma osoby, do której można zwrócić się o pomoc - tłumaczył gość Czwórki.

Jak pomagać innym budować własną wartość i jak odnaleźć ją w sobie? W jaki sposób nieświadomie wywieramy na innych presję? Jak oduczyć się wartościowania świata materialnego i skupić się na tym, co ważne? O tym, w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Michał Zawadka (mówca motywacyjny, autor książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży)

Data emisji: 10.09.2018

Godzina emisji: 20.09

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rodzinna układanka. Jak się dogadać?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 11:00
- Są różne rodziny: takie, które są źródłem siły, radości, satysfakcji i takie, które są źródłem cierpienia. Najwięcej chyba jest takich, w których zachodzą obie te okoliczności - wyjaśniał prof. Bogdan de Barbaro, gość "Strefy prywatnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy można być szczęśliwym bez coachingu i terapii?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 10:00
Badania wskazują, że z pomocy terapeutów korzysta coraz większa grupa Polaków. Niektórzy spotkanie z psychoterapeutą traktują jako profilaktykę dla naszego zdrowia psychicznego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nasze społeczeństwo od wieków jest obciążone kultem picia alkoholu"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 10:00
- Przy uzależnieniach bardzo często powtarzamy schematy wyniesione z domu - mówi Robert Banasiewicz, pedagog. - To wzorce nas determinują, uzależnieni często powtarzają "nie chcę być jak mój ojciec", ale stajemy się tacy sami albo podobni - dodaje.
rozwiń zwiń