X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bibliotekarz. To nieprawda, że ma mało zajęć

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 09:20
Bibliotekarze zajmują się gromadzeniem i opracowywaniem zbiorów, promowaniem czytelnictwa, pracą z gośćmi biblioteki oraz tworzeniem niezliczonych baz danych. Choć uważa się, że ten zawód praktykują głównie kobiety, nie jest to prawda.
Audio
  • Jak wygląda zawód bibliotekarza od kuchni i jak go zdobyć? (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Popartic/Shutterstock.com

agentka nieruchomości rodzina mieszkanie 1200x660.jpg
Agent nieruchomości. Po trosze doradca i psycholog

- W bibliotekach dużo się dzieje. To już nie są wyłącznie miejsca, w których wypożycza się książki. Niemal każda z placówek organizuje różne formy zajęć i animacji dla przedstawicieli różnych grup wiekowych - mówiła Małgorzata Koziarska, bibliotekarka. Choć dziś, aby zostać bibliotekarzem, nie trzeba posiadać wyższego lub podyplomowego wykształcenia kierunkowego, jak podkreślała ekspertka, wykształcenie w tym zawodzie jest ważne. - Warto skończyć bibliotekoznawstwo, filologię polską, ewentualnie pedagogikę - tłumaczyła Koziarska. - Liczy się jednak przede wszystkim kreatywność i pomysłowość. Bibliotekarz to już nie jest zamknięty w sobie człowiek w szarym fartuchu i kapciach, ale ktoś otwarty na innych, sympatyczny i uśmiechnięty - dodała.

Małgorzata Koziarska W bibliotekach na przestrzeni lat wiele się zmieniło: nie ma już zakurzonych biurek, są za to przestronne wnętrza i kolorowe regały

Zobacz więcej Co warto przeczytać? Czwórka poleca książki <<<

A co, jeśli marzymy o pracy w bibliotece, ale nie mamy kwalifikacji - gdzie warto się dokształcać? Jak wygląda praca bibliotekarza od kuchni? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki. W programie wysłuchaliśmy także fragmentów archiwalnych audycji Polskiego Radia, dotyczących Biblioteki Załuskich, a słuchacze Czwórki w sondzie zdradzali, jak - ich zdaniem - wygląda praca w bibliotece.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Małgorzata Koziarska (kierownik jednej z warszawskich bibliotek publicznych)

Data emisji: 6.04.2017

Godzina emisji: 14.10

kd/kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka biblioteka książki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grafologia. Charakter pisma jest jak odcisk palca

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 16:06
- W piśmie wyrażamy siebie i naszą osobowość. Co ciekawe, kiedy my się zmieniamy, rozwijamy, nasz charakter pisma ewoluuje wraz z nami - tłumaczyła dr Zuzanna Górska-Kanabus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile lat żyje książka? "Będzie trwać, gdy już znikną e-booki"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 08:18
E-booki i audiobooki na stałe wpisały się w kulturę czytania. Książka nadal jednak jest obecna na naszych półkach, a Czwórka udowadnia w Dzień Księgarza, że przez najbliższe kilkaset lat to nie powinno się zmienić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Karmin" Agnieszki Meyer. Opowieść zbudowana z wielu warstw

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 11:30
- W mojej książce najbardziej widoczna jest historia miłości, w którą zamieszane są cztery osoby. Piszę też o najbardziej znanym w świecie zachodnim ilustrowanym manuskrypcie, czyli Księdze z Kells, a także o przyrodzie i podróżach - opowiada debiutująca na rynku wydawniczym pisarka Agnieszka Meyer.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń