X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Projekt "Świadomy wybór". Czy możemy zaprogramować swój sukces?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 14:00
- Z wykształcenia jestem inżynierem budowy maszyn. Na praktykach w Stuttgardzie zdałem sobie sprawę, że pomimo tego, że wykonuję zawód, który jest poważany i dobrze płatny to nie jest tym, co chciałbym robić w życiu - opowiadał pomysłodawca projektu Radek Czahajda.
Audio
  • Jak zaplanować swoją przyszłość i podejmować świadome wybory? (Dajesz radę/Czwórka)
Dla młodych ludzi jednym z najważniejszych aspektów pracy w biznesie jest nowoczesne zarządzenie
Dla młodych ludzi jednym z najważniejszych aspektów pracy w biznesie jest nowoczesne zarządzenieFoto: shutterstock/nd3000

 - Uświadomiłem sobie, że najważniejsze dla mnie jest to, żeby po zakończeniu swojej zawodowej kariery zostało po mnie coś, co będę mógł pokazać wnukom, z czego będę naprawdę dumny. Współcześnie praca konstruktora maszyn polega na zajmowaniu się detalami. Nasza praca nie pozostawia widocznego śladu, a jak się okazało ten element pracy jest dla mnie bardzo ważny - wyjaśniał gość.

Czy jesteśmy w stanie uchronić się przed nietrafionym wyborem studiów? Ekspert tłumaczył, że jest to możliwe. - Niedawno opublikowane badania pokazały, że nasze procesy decyzyjne są w pełni ukształtowane dopiero po 25. roku życia. Wynika z tego, że większość decyzji, które podejmujemy w młodym wieku, nie jest tak dojrzała, w porównaniu z tymi, które podejmujemy w dorosłym życiu. Jednak już wtedy docierają do nas pewne przesłanki, którymi powinniśmy się kierować wybierając dla siebie ścieżkę kariery - mówił w studiu Czwórki.

Czego dotyczą wspomniane przez gościa audycji "przesłanki" i w jaki sposób możemy je rozpoznać? Czy w wyborze kariery zawodowej powinniśmy się kierować zainteresowaniami, trendami na rynku pracy, czy może radami osób starszych np. nauczycieli i rodziców? Jak sprawdzić, w czym jesteśmy naprawdę dobrzy? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Materiał przygotowała: Katarzyna Ciupa

Gość: Radosław Czahajda (pomysłodawca projektu "Świadomy wybór")

Data emisji: 30.01.2017

Godzina emisji: 14.07

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Projektant gier - zawód dla ludzi z pasją

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 11:23
Nie od dziś wiadomo, że kierunki studiów powinny rozwijać użyteczną i praktyczną stronę edukacji. Nowe technologie łączą się już z niemal każdą dziedziną wiedzy. Czy wiemy jak z nich korzystać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety w świecie IT. "Jest ich coraz więcej"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 19:12
- Kobiety mają dostęp do świata IT, ale wciąż niewiele z nich w ogóle chce do tego świata wchodzić - mówił Adrian Czabanowski z programu "IT For She".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak na Filipinach. "Te studia to zupełnie inny świat"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 16:10
Oprócz studiów na Ateneo de Manila University podróżował z Filipińczykami po Filipinach, poznał kulturę tego kraju, zobaczył największe slumsy oraz jedyny, zamieszkiwany przez ludzi cmentarz, w Manili.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Angielski dyplom. Jak go zdobyć?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 19:41
Już za kilka miesięcy kończy się rekrutacja na najlepsze uczelnie w Wielkiej Brytanii i to ostatni dzwonek, by Polacy na nie aplikowali.
rozwiń zwiń