X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Karolina Szymczak: aktorstwo trzeba znaleźć w sobie

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 17:24
Karolina Szymczak to debiutująca aktorka, ale doświadczona modelka. Od 18 stycznia zobaczyć ją będzie w filmie "Diablo - wyścig o wszystko".
Audio
  • Karolina Szymczak o aktorstwie w USA, pracy modelki i planach zawodowych (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Karolina Szymczak
Karolina SzymczakFoto: Katarzyna Cygler/Czwórka

czwórka wielgus justyna 1200.jpg
Justyna Wielgus - życie w teatrze i rozmowy bez słów

Na co dzień aktorstwa uczy się w szkole filmowej w Los Angeles. - To zupełnie inny swiat niż szkoły aktorskie w Polsce: szalenie absorbujące akademie, w których edukacja trwa bardzo długo. Tam zajęcia odbywają się na zasadzie warsztatów z coachami i pod okiem najsławniejszych aktorów, to zupełnie inne doświadczenie - opowiadała Karolina Szymczak. - Nacisk kładziemy na to, by być sobą, znaleźć własne środki ekspresji, nie wzorować się na innych.

"Diablo. Wyścig o wszystko" to opowieść o młodym chłopaku, który trafia w sam środek gangsterskiego piekła nielegalnych wyścigów samochodowych. Karolina Szymczak zagrała w niej jedną z głównych ról. Jak zaczęła się jej droga z modelingu do filmu? Jakie jest jej podejście do motoryzacji i co radzi osobom, które chciałyby zacząć aktorską karierę? I dlaczego zycie modelki zupełnie nie przypomina "życia księżniczki"? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.


helena urbańska 1200.jpg
Helena Urbańska o życiu po szkole aktorskiej

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej audycji, w której m.in. spotkanie z Studio Saturator - to grupa teatralna działająca przy Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. Aktualnie grają spektakl "Echo November Delta", który pokazuje ciemniejszą stronę rzeczywistosci nastolatków. Dlaczego jest to "spektakl antyszkolny"? Rozmawialiśmy także z Barbarą Gryką, młodą performerką, która przekonała motocyklistów do wykonania na swoich maszynach ludowego tańca.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Gość: Karolina Szymczak (modelk i aktorka)

Data emisji: 13.01.2019  

Godzina emisji: 15.07

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rafał Zawierucha - aktor z dziennikarskim zacięciem

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 16:15
W rozmowie z Katarzyną Cygler i Michałem Piwowarkiem artysta mówił, czym dla niego jest aktorstwo, jak czerpie z przeprowadzanych z twórcami rozmów oraz, czy w karierze pomaga mu szczęście. - Jeszcze w szkole miałem go dużo. Na Akademię Teatralną w Warszawie dostałem się za trzecim razem i dzięki temu miałem wspaniałych pedagogów - wspominał Rafał Zawierucha. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Justyna Wielgus - życie w teatrze i rozmowy bez słów

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 11:24
Justyna Wielgus miała okazję brać udział w tradycyjnej rozmowie Inuitów, która odbywała się… bez słów. - Raz w roku cała społeczność spotyka się w kręgu i przez 24 godziny rozmawiają ze sobą, wyłącznie patrząc sobie w oczy - wspominała w Czwórce.
rozwiń zwiń