"Krąg opowiadaczy" - podziel się swoją historią

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 14:00
Kiedyś poprzez opowieści przekazywano wiedzę następnym pokoleniom. Do powrotu do nieco zapomnianej sztuki opowiadania historii zaprasza pomysłodawczyni "Kręgu opowiadaczy".
Audio
  • Monika Grochowska o swoim projekcie "Krąg opowiadaczy" (Stacja Kultura/Czwórka)
Opowieści i zwierzenia w gronie kolegów i koleżanek to najwspanialsze wspomnienia z dzieciństwa. Jako dorośli często zapominamy o tym, jak wiele daje długa i szczera rozmowa
Opowieści i zwierzenia w gronie kolegów i koleżanek to najwspanialsze wspomnienia z dzieciństwa. Jako dorośli często zapominamy o tym, jak wiele daje długa i szczera rozmowaFoto: Glow Images/East News

"Opowiadacze" spotykają się w Muzeum Woli w Warszawie, a uczestnikiem kręgu może być każdy - bez względu na wiek czy wykształcenie. Nie ma też żadnych ram, jeśli chodzi o temat opowieści.

- Mamy za sobą pierwszy krąg, pierwsza historia była opowiadana przez pana, który ma 90 lat, jego bliscy już nie żyją, a on sam kilka razy ocierał się o śmierć. Dziś zastanawia się nad tym, czemu żyje, dlaczego tutaj jest. A później było o miłościach, babciach, trochę o wojnach - mówi Monika Grochowska, pomysłodawczyni projektu "Krąg opowiadaczy".

Autorka inicjatywy przyznaje się, co sądzi o komunikatorach internetowych i portalach społecznościowych, które sukcesywnie wypierają tradycyjną komuniakcję. Zdradza też, w jakim niezwykłym miejscu w Warszawie będą się odbywały kolejne spotkania kręgu.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Monika Grochowska (pomysłodawczyni projektu "Krąg opowiadaczy")

Data emisji: 16.09.2015

Godzina emisji: 10.00

mg/kd

Czytaj także

Młody Chopin - zakochany i tryskający humorem

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 14:00
Fryderyk Chopin w młodości uwielbiał żartować i bawić się z przyjaciółmi. A gdy się zakochał, posunął się nawet do wandalizmu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zofia Wichłacz: będę bronić mojej bohaterki

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 14:40
Zagrała "Biedronkę" w filmie "Miasto 44", teraz można ją zobaczyć w spektaklu warszawskiego Teatru Polonia "Porozmawiajmy po niemiecku". Akcja sztuki także rozgrywa się w czasach II wojny światowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"U aktorek". Artystyczne kawiarnie z czasów wojny

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2015 17:00
Adam Radoliński i Łukasz Gosławski postanowili opowiedzieć o warszawskich kawiarniach artystycznych z lat 1939-1944. Tak powstał projekt "U aktorek".
rozwiń zwiń