Wystawa Björk w Poznaniu. Poczuj się, jak na koncercie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 12:14
Najpierw Tokio, Los Angeles i Barcelona, teraz Poznań. Wybitna islandzka artystka przedstawia w Polsce swój najnowszy projekt "Björk Digital" zrealizowany w technice VR. - Ta wystawa angażuje wszystkie nasze zmysły - opowiadała Grażyna Kulczyk.
Audio
  • Wystawa "Björk Digital" w Poznaniu - materiał Damiana Sikorskiego (Stacja Kultura/Czwórka)
Bjrk podczas koncertu
Björk podczas koncertuFoto: PAP/Britta Pedersen

natalia kukulska 1200.jpg
Natalia Kukulska o nowej płycie "Halo, tu Ziemia"

Jak podkreślała w rozmowie z Czwórką, wystawa jest m.in. wirtualnym spotkaniem z artystką, ale także... wyprawą na Islandię. - Choć kraj ten jest daleko od nas, zakładamy specjalne gogle, świat wokół nas zaczyna wirować i przenosimy się tam - opowiadała w rozmowie z Damianem Sikorskim.

Choć sama Björk zasłynęła przede wszystkim jako wokalistka i producentka, przez ostatnie lata dała się poznać również jako wszechstronna artystka działająca na wielu polach sztuki. Jej wystawa prezentowana jest w ramach 11. Edycji Art & Fashion Forum w Starym Browarze w dniach 3-31 października. Czym organizatorzy tego wydarzenia zaskoczą odwiedzających? Zapraszamy do wysłuchania nagrania materiału reporterskiego, w którym także rozmowa m.in. z Marcinem Kusym z radiowej Jedynki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Data emisji: 9.10.2017

Godzina emisji: 10.37

kd

 

 

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Słodowy remixed". Wariacje na temat "DIY"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 17:24
"Słodowy remixed" to projekt Instytutu Adama Mickiewicza, którego celem jest krytyczne przybliżenie dziedzictwa Adama Słodowego, legendarnego polskiego wynalazcy, prezentera telewizyjnego i popularyzatora idei "zrób to sam".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Materna: przy Kilarze idealnie się marzy

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 16:27
Z okazji 85. urodzin Wojciecha Kilara Krzysztof Materna reżyseruje niezwykły koncert, który uświetni obchody 152. urodzin Katowic, miasta muzyki UNESCO. - Tak jak w przypadku festiwalu "Solidarity of Arts", ideą tego koncertu jest przedstawienie w otwartej formie wysokiej sztuki, niesłusznie nazywanej "elitarną" - mówi konferansjer, satyryk, aktor i reżyser.
rozwiń zwiń