X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pokochawszy" - o miłości niebezpośrednio

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 11:41
Lucyna Kirwil i Jerzy Bralczyk od lat są małżeństwem. 35 lat ich rozmów zaowocowało książką. "Pokochawszy" nie jest jednak poradnikiem o związkach. Jak przekonują autorzy to luźna rozmowa na temat języka, miłości i tego, w jaki sposób te tematy się łączą.
Audio
  • O języku miłości i miłości w języku w książce "Pokochawszy" (Stacja kultura/Czwórka)
Lucyna Kirwil, Jerzy Bralczyk
Lucyna Kirwil, Jerzy BralczykFoto: PAP/Marcin Kmieciński

- Książka jest o języku miłości, czy też o miłości w języku. Jest po części wynikiem naszych doświadczeń, a po części refleksji - mówił językoznawca Jerzy Bralczyk. - Żona jest psychologiem, ja jestem językoznawcą, ale oprócz tego jesteśmy ze sobą bardzo długo - opowiadał.

Współautor książki opowiadał, że rozmowy, które przeprowadzili, a które zostały opublikowane w książce to rodzaj badania nad formą komunikacji w związkach. - Zatanawialiśmy się, jak porozumiewać się w relacji małżeńskiej, w której miłość jest jedną z najważniejszych rzeczy. Nie mówimy o miłości bezpośrednio, a raczej o tym jakich słów używamy, żeby tę miłość opisać - wyjaśniał badacz. 

Jak sprawdza się w tym mowa ojczysta? Potrafimy z niego korzystać, aby wyrazić to, co czujemy? Co wpływa rozwojowi pozytywnych emocji, które ten język kształtują? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Jerzy Bralczyk (współautor książki, językoznawca)

Data emisji: 22.05.2018

Godzina emisji: 10.45

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O rosyjskiej współczesności na spotkaniach w klubie ROSczytani

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 15:15
ROSczytani to nowy, otwarty klub literacki skierowany do entuzjastów czytania. Czytelnicy mają szansę spotkać się w niezobowiązującej atmosferze, by wspólnie z autorami dyskutować wokół ich przekładanych na język polski książek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plejada gwiazd światowej literatury na Festiwalu Apostrof

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 17:00
Międzynarodowy Festiwal Apostrof to coś więcej niż święto literatury. Oprócz spotkań ze znanymi pisarzami organizatorzy zapraszają do klubu festiwalowego, w którym będą odbywały się koncerty i wydarzenia specjalne. Będziemy mogli spróbować m.in. kuchni inspirowanej literaturą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Hajzer. Śląski blues i pierwsze zetknięcia z "pionowym światem"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 12:25
- Życiorys Artura Hajzera, to historia bardzo mocno przesiąknięta Śląskiem. Jak większość himalaistów pochodzących z tamtego środowiska jego pasja do tego sportu nie była pokłosiem górskich zainteresowań jego rodziców - opowiadał Bartek Dobroch, autor książki "Artur Hajzer. Droga Słonia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mama". Cała prawda o macierzyńskiej samotności  

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 18:45
Najnowsza książka Sylwii Kubryńskiej to szczera i bezkompromisowa opowieść o tym, jak wczesne macierzyństwo może zmienić kobietę i dlaczego w tym okresie życie kobiet zamienia się w "wojnę". - Młode matki muszą zderzyć się z bardzo dużą presją społeczną - mówiła autorka w rozmowie z Kasią Dydo. 
rozwiń zwiń