Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Samochody zabytkowe i z historią

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 17:08
Amerykańskie oldtimery, ciężarówki, autobusy, motory, luksusowe limuzyny z lat 30-tych, samochody z okresu II wojny światowej i PRL-u. Ta mekka dla fanów motoryzacji znajduje się niespełna 25 kilimetrów od Warszawy.
Audio
  • Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach przez plany filmowe i historię (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: benscherjon/Pixabay

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Justyna Tylczyńska zapytała o to Joannę Mikiciuk​ z Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. - To największa placówka motoryzacyjna w kraju - mówiła współwłaścicielka muzeum. - Nie są to tylko samochody zabytkowe. Mają swoją historię. Możemy zobaczyć model auta, który w ilości siedmiu sztuk powstał na zlecenie Stalina, jaguara Bogusława Lindy i czołg z "Czterech pancernych" - wyliczała.

Muzeum Motoryzacji i Techniki to nie tylko piękne auta i motocykle. To także ponad 5 tysięcy rekwizytów związanych z motoryzacją. Jak daleko sięga historia kolekcji w Otrębusach? Jakie auta można oglądać na wystawach i co oprócz zwiedzania oferuje gościom muzeum? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska 

Gość: Joanna Mikiciuk​ z Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. 

Data emisji: 20.09.2018

Godzina emisji: 11.16

ac/kd

Czytaj także

Miejski wypad z Czwórką: Opinogóra

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 14:24
Tym razem wybierzemy się w okolice Ciechanowa, do małej wioski, gdzie na terenie uroczego parku krajobrazowego znajduje się Muzeum Romantyzmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miejski wypad: Sierpc - za kulisami polskich filmów historycznych

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 16:35
Wybraliśmy się do miejsca, w którym nakręcono m.in. "Pana Tadeusza" czy "Ogniem i mieczem". Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu to podróż, która przenosi nas w czasie kilka wieków wstecz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miejski wypad z Czwórką - Muzeum Mazowieckie w Płocku

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 15:20
Zbiory sztuki secesyjnej oraz stale powiększająca się kolekcja art déco to wizytówki tego miejsca. - Wystawa ściąga kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających rocznie. Jest największa i najbogatsza w Polsce - przekonuje Leonard Sobieraj, dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku.
rozwiń zwiń