X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jadalna Warszawa. Nie mijaj trawników - zjedz je

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 13:40
- Po lekturze "Głodni zielonej Warszawy" mam wrażenie, że Jodie uczy nas nie tylko patrzeć, ale widzieć - mówi Agnieszka Szulejewska, pomysłodawczyni projektu. - Zauważyłam, że przestałam mijać tereny zielone zupełnie bezrefleksyjnie. To przestały być dla mnie chaszcze - dodaje.
Audio
  • "Głodni zielonej Warszawy" - czy można jeść chwasty z trawników (Stacja Kultura/Czwórka)
Warszawski Służew
Warszawski Służew Foto: ArtMediaFactory/Shutterstock

Pod samym radiem znalazłam berberys, jasnotę białą, gwiazdnicę pospolitą - mówi rozmówczyni Oli Opali. - Opowiadam o tych roślinach już z taką pewnością tylko dlatego, że przeczytałam tę książkę, bo wcześniej nie miałam nic wspólnego z roślinami - dodaje.

"Głodni zielonej Warszawy" to piękny album, zbiór przepisów, atlas z mapami, a także subiektywny przewodnik po stolicy. Wydany przez Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Instytut Stefana Starzyńskiego. - Jodie Baltazar i Paulina Jeziorak kilka lat temu stworzyły kolektyw Jadalna Warszawa oprowadzają mieszkańców stolicy po terenach zielonych, które są jadalne. W ich książce przy każdej ilustracji botanicznej jest tabelka, w której pokazane jest w jakim okresie warto zbierać, które części roślin i jak ich użyć - mówi Agnieszka Szulejewska z MPW, pomysłodawca i koordynator wydawania książki "Głodni Zielonej Warszawy". 

W książce jest część poświęcona przepisom kulinarnym, ale i ta, mówiąca o stawianiu granic bezpieczeństwa. Czy rzeczywiście możemy zjadać rośliny z warszawskich trawników? Czy mogą być one bezpieczniejsze od tych, z pobliskiej wsi? O tym w materiale Oli Opali.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Aleksandra Opala

Data emisji: 03.10.2018

Godzina emisji: 11.44

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziary. Z więzienia, wojska, rejsu do Zachęty

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 12:20
Nad swoją najnowszą wystawą, w warszawskiej Zachęcie, Maurycy Gomulicki pracował 11 lat. Obok ekspozycji "Dziary" powstało dwa tysiące fotografii dokumentujących to zanikające zjawisko nieprofesjonalnych tatuaży. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tup Tup po Warszawie" i już dzieciom się nie nudzi

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 13:25
Warszawa nie jest nudna, żeby do tego truizmu i zwiedzania przekonać najmłodszych wystarczy zainstalować aplikację "Tup Tup po Warszawie". 
rozwiń zwiń