"Mock. Golem". Nowa powieść z okazji 20-lecia twórczości

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 14:35
Prekursor polskiego kryminału retro powraca z nową powieścią. "Mock. Golem" to kolejna z serii powieść kryminalna o komisarzu Eberhardzie Mocku wydana z okazji 20-lecia pracy twórczej Marka Krajewskiego.
Audio
  • "Golem". Marek Krajewski odkrywa demony Eberharda Mocka (Stacja kultura/Czwórka)
Marek Krajewski
Marek KrajewskiFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

W niespełna pięć miesięcy po premierze ostatniej książki dostajemy nową część bestsellerowej serii przygód jednego z najbardziej rozpoznawalnych śledczych polskiej literatury. W najnowszej, pt. "Golem" autor przedstawia nam jego wewnętrzne demony. - Piekło, w którym znalazł się Mock związane jest z uzależnieniem. Popada w deliryczne stany, co zaczyna przekładać się na życie zawodowe - zapowiadał zdradzając w jaki sposób wpłynie to na prowadzone przez niego śledztwo.

Z okazji jubileuszu twórczości na jednej ze ścian wrocławskich kamienic powstał mural z wizerunkiem pisarza i bohaterów jego kryminałów. - Nie jestem godzien, by stawiać mi pomniki. Jestem rzemieślnikiem literackim, który stara się dostarczyć czytelnikom rozrywki. A mural to miłe wyróżnienie. Sprawia, że czuję się docenionym w rodzinnym mieście - komentował pisarz.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Marek Krajewski (@marek.krajewski.pisarz)

Z Markiem Krajewskim rozmawialiśmy też o spektaklu na motywach serii o Eberhardzie Mocku, który możemy oglądać na deskach wrocławskiego Teatru Capitol.

Czy forma burleski pasuje do kryminalnej narracji powieści pisarza? Jak historie detektywa Mocka ogląda się na deskach teatru? Więcej na ten temat w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Marek Krajewski (pisarz)

Data emisji: 14.10.2019

Godzina emisji: 11.08

ac/pj

Czytaj także

Marek Krajewski: jako pisarz mam naturę pedantyczną

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 16:00
Marek Krajewski świętuje w tym roku 20-lecie pracy artystycznej. Jubileusz postanowił uczcić wydaniem dwóch książek - z Edwardem Popielskim i Eberhardem Mockiem w rolach głównych. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki. "Wojna jest zawsze przegrana" Honoraty Zapaśnik

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 14:02
"Wojna jest zawsze przegrana" Honoraty Zapaśnik to książka, w której polscy reporterzy wojenni opowiadają o tym, czego do tej pory nie ujawniali.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Coraz większy mrok". Między szaleństwem, obsesją i manipulacją

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 14:43
Powieść Colleen Hoover to książka między domestic noir, a thrillerem psychologicznym. - To powieść w klimacie klaustrofobicznym, pełna sekretów, tajemnic z przeszłości - mówi Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lizbona żyje rozmowami ludzi. Taka jest też ta książka

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 12:32
- Pisząc książkę, zdecydowałyśmy się, że nie chcemy pokazywać ludziom Lizbony tylko przez architekturę - mówią autorki "Lizbona. Miasto, które przytula". - Klimat miasta tworzą ludzie, dlatego zdecydowałyśmy się na rozmowy - dodają. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Igor Brejdygant i zbrodnie, które wydarzyły się naprawdę

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 18:57
Gościem będzie Igor Brejdygant, który opowie wydawnictwie "Opowiem Ci o zbrodni 2". W tej odsłonie pojawiają się najgłośniejsze polskie "pióra kryminalne" i mroczne historie, które wydarzyły się naprawdę.
rozwiń zwiń