Curt Cobain, festiwale filmowe i książki na Gwiazdkę - co w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 14:09
W audycji "Stacja Kultura" powiemy o biografii lidera Nirvany, a Kinga Michalska pojawi się w studiu, by zdradzić nam, po które książki warto sięgnąć w czasie świąt. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: J. Henning Buchholz/Shutterstock

Program rozpoczniemy jednak od rozmowy z Patrycją Wanat na temat Festiwalu Filmowego Watch Docs. To jedna z największych na świecie imprez prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową.

Podczas tegorocznej edycji, która odbędzie się  5 do 12 grudnia w Warszawie, będzie można obejrzeć 52 filmy i spektakl niezależnej moskiewskiej grupy teatralnej Teatr.doc. Poza filmami festiwal to wachlarz wydarzeń specjalnych: dyskusji, debat i spotkań z gośćmi.

Powiemy także o książce "Wspominając Kurta Cobaina. Biografia lidera Nirvany", której autorem jest Danny Goldberg, menager wokalisty.  

Po godz. 11.05 tematem audycji będzie Splat!FilmFest - International Fantastic Film Festival to największy w Polsce festiwal nowego kina grozy, fantastyki, kina gatunkowego i bezkompromisowego kina arthousowego. Do studia Czwórki zajrzy także, jak co tydzień, Kinga Michalska, i zdradzi, do których książek warto zajrzeć przed świętami. 

***

Na audycję "Stacja Kultura" zapraszamy w poniedziałek (3.12), po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka literatura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literaccy nobliści z Europy Środkowej. Tokarczuk i Handke

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 14:15
Olga Tokarczuk i Peter Handke zostali ogłoszeni laureatami literackiej nagrody Nobla. Te dwa szczególne wyróżnienia powędrowały w ręce autorów środkowoeuropejskich. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kinga Michalska poleca książki na jesień. "Sadie" Courtney Summers

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 17:00
Kanadyjska pisarka Courtney Summers specjalizuje się w literaturze "young adult". Jej najnowsza książka "Sadie" została uznana za jedną z najpopularniejszych amerykańskich powieści 2018 roku.
rozwiń zwiń