Rotacyjny Dom Kultury szuka kreatywnych projektów. Rozwijaj je na Jazdowie

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 16:25
- Dom Kultury nie powinien być instytucją ze szkła i betonu, która za zadanie ma tylko wyglądać. Chcemy być jak najbliżej mieszkańców – mówił Wojciech Matejko z Domu Kultury Śródmieście i Partnerstwa Otwartego "Jazdów".
Audio
  • Masz pomysł na kulturę? Rozwijaj go na Jazdowie! (Stacja kultura/Czwórka)
Wojciech Matejko z Rotacyjnego Domu Kultury na Jazdowie
Wojciech Matejko z Rotacyjnego Domu Kultury na JazdowieFoto: Karina Terzoni/Czwórka

Badania pokazują, że działania społeczno-kulturalne organizuje się dla ok. 10 procent całego społeczeństwa. Rotacyjny Dom Kultury razem z mieszkańcami miasta chcą to zmienić. Zachęcają do realizacji kreatywnych projektów w ramach przestrzeni na Jazdowie. 

- Zachęcamy do uczestnictwa w projekcie, w którym każdy może stać się twórcą. Chcemy, umożliwiać mieszkańcom miasta kreatywny rozwój, chcemy, by czuli się jak u siebie - komentował. 

A pomysłów, jak mówił, jest cały wachlarz. Od koncertu z wykorzystaniem mis medytacyjnych, po artystów i amatorów, którzy chętnie dzielą się swoją sztuką w przestrzeni Domu Kultury. To m.in. kolekcje fotografii i prac malarskich, pokazy filmów, spektakle teatralne, spotkania w ramach Akademii  grup wsparcia osób zmagających się z kryzysami psychicznymi czy warsztaty z arteterapii. 

Nabór projektów na rok 2020 trwa. Jakie pomysły można zgłosić i w jaki sposób można to zrobić? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Wojciech Matejko (Dom Kultury Śródmieście, Partnerstwo Otwarty Jazdów)

Data emisji: 19.12.2019

Godzina emisji: 10.11

ac

Czytaj także

Elektoralna - kiedyś droga na zamek, dziś do kultury

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 13:21
- Jesteśmy dumni z naszej siedziby, gdzie dzieje się bardzo dużo, a będzie się działo jeszcze więcej - mówi dyrektor Mazowieckiego Instytutu Kultury. - Chcemy nawiązywać do miejsca w którym jesteśmy - dodaje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Kairze. "To były filmowe petardy"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 14:41
W Kairze zakończył się Międzynarodowy Festiwal Filmowy. To wydarzenie ważne także dla polskich filmowców, którzy chętnie prezentują za granicą swoje obrazy. - Polskie kino dociera wszędzie, jesteśmy dostrzegani na świecie i jesteśmy w świetnej kondycji artystycznej - mówił Artur Zaborski, krytyk filmowy.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ghosting: stan ducha". Teatr z rapem w tle

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 19:07
Dziennikarz muzyczny Czwórki Michał "Numer Raz" Witak i producent Dariusz "Vixen" Szlagor wystąpią na teatralnej scenie już 22 grudnia w spektaklu "Ghosting: stan ducha". - To idealne połączenie teatru z muzyką - mówią twórcy przedsięwzięcia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Maszyny takie jak my", "Pokój motyli", czy kryminały - polecamy książki pod choinkę

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 20:39
Polecamy książki, które mogłyby znaleźć się pod choinką. "Maszyny takie jak my" Iana McEwana, czyli powieść o tym, co mogłoby się wydarzyć w latach 80 ubiegłego stulecia, gdyby historia potoczyła się inaczej,a może saga rodzinna "Pokój motyli" Lucindy Riley?
rozwiń zwiń