Mocno rockowe miasto

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2010 15:10
O początkach swojej muzycznej kariery i rockowej atmosferze Szczecina opowiadał w "Stacji Kultura" Piotr Banach (ex-Hey; Indios Bravos).
Audio

– Pamiętam, jak po pałeczki do perkusji stałem w ogromnej kolejce do składnicy harcerskiej – wspomina gitarzysta Piotr Banach, niegdyś współzałożyciel grupy Hey, obecnie lider formacji Indios Bravos. Swoimi muzycznymi wspomnieniami dzielił się w "Stacji Kultura".

Legenda polskiego rocka z sentymentem wspomina swoje pierwsze muzyczne doświadczenia. – To było w liceum. Wtedy zacząłem grać na puzonie w szkolnej orkiestrze – mówi Piotr Banach. Zdradza, że był to dla niego szczególny czas. Po pierwsze zdawał sobie sprawę, że wchodzi w dorosłe życie, a ponadto wyczuwał obyczajowe i kulturowe zmiany, jakie następowały w jego otoczeniu. – Pod koniec lat 70. zaczął się boom na muzykę rockową – wyjaśnia gość Kasi Dydo.

– W połowie lat 80. grałem już w kilku kapelach – mówi muzyk. Były to zarówno zespoły rockowe, jak i punkowe oraz reggae. Piotr Banach miło wspomina klub Słowianin, gdzie co roku odbywały się przeglądy lokalnych grup. – Dla tych wszystkich zespołów, które grywały po piwnicach i mieszkaniach, była to okazja, by wystąpić przed szerszą publicznością i dać się poznać – wyjaśnia. Dodaje, że imprezy w klubie Słowianin wyróżniała wyjątkowa atmosfera, której nie da się zapomnieć.

Piotr Banach zaprasza słuchaczy Czwórki na Indios Bravos Music Meeting. Impreza, która odbędzie się 6 listopada w Poznaniu, ma promować artystów, którzy – tak jak rdzenni Indianie – walczą o swoją tożsamość i kroczą własną drogą. W poznańskiej Arenie zobaczyć będzie można m. in. takie kapele jak Armia, Izrael, Lipali, Lao Che i Ludzie Mili. Gościnie wystąpią również Renata Przemyk i Martyna Jakubowicz.

Posłuchaj rozmowy Kasi Dydo z Piotrem Banachem.

ap

Czytaj także

Czwórka w Wielkim Mieście - TORUŃ

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2010 07:15
Czwórka gościła w mieście Kopernika i pierników. Ekipę Programu 4 można było spotkać 22 i 23 października w Dworze Artusa na toruńskim Starym Mieście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka w wielkim mieście: SZCZECIN

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2010 22:00
Tajemnice tego pięknego miasta dziennikarze Czwórki odkrywali dla Was 29 i 30 października.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mistrz trenuje na Odrze

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2010 12:18
Wioślarz Konrad Wasielewski chwali sobie codzienne treningi na Odrze w Szczecinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przetrwać zimę w Szczecinie…

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2010 18:29
O organizowanych w Szczecinie w najbliższych miesiącach wydarzeniach kulturalnych i nie tylko opowiadali Justynie Dżbik jej doskonale poinformowani goście.
rozwiń zwiń