Polecamy książki. "Wierny czytelnik" Maxa Seecka

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 13:30
Tajemnicze zabójstwo żony popularnego pisarza staje się początkiem serii przerażających wydarzeń. -"Wierny czytelnik" to fiński kryminał z nurtu nordic noir, który zachwycił czytelników na całym świecie - mówiła Kinga Michalska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

shutterstock detektyw kryminał 1200.jpg
Polecamy książki. Veronica Roth i jej "Wybrańcy"

Najnowszy thriller fińskiego pisarza Maxa Seecka "Wierny czytelnik" to mroczna, niepokojąca opowieść o zbrodni i szaleństwie, w której prawda miesza się z fikcją. 

Posłuchaj
10:32 _czwóka kultura 2021_05_11-11 michalska.mp3 O książce Maxa Seecka "Wierny czytelnik" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka) 

- Zanim Max Seeck zaczął się pisać, zajmował się marketingiem. Jednak dziś przekonuje w wywiadach, że już wówczas interesowała go tematyka kryminalna, lubił czytać tego typu powieści - mówiła Kinga Michalska. "Wierny czytelnik" to książka, która otwiera kolejną w dorobku pisarza trylogię, a jej główną bohaterką jest młoda aspirant policji, która w komendzie w Helsinkach stara się rozwiązać najbardziej skomplikowane śledztwa - opowiadała gość Czwórki.  

Czytaj także:

średniowieczne taniec 1200.jpg
Polecamy książki. Shin Kyung-Sook i jej "Dworska tancerka"

Książka utrzymana jest w gatunku nordic noir. - To współczesne skandynawskie powieści autorów z północnej części Europy - tłumaczyła ekspert. - Poza fabułą kryminalną tematyka oscyluje wokół kwestii społecznych, socjologicznych, wątków politycznych. Pokazane są również realia państw skandynawskich, zwłaszcza Szwecji jako państwa opiekuńczego, co nie do końca się sprawdza. Klimat, który towarzyszy śledztwom jest drugoplanowym bohaterem - podkreślała.

ZOBACZ WIĘCEJ Polecamy książki w Czwórce wraz z Kingą Michalską >>>

Książka Maxa Seecka to historia skomplikowana i wielowątkowa. - Główny bohater jest pisarzem, który właśnie odbywa cykl spotkań autorskich. Stara się korzystać z życia i romansuje, zapominając, że w domu zostawił żonę - mówiła Kinga Michalska. - To właśnie żona stanie się pierwszą ofiarą zbrodniarza, a jej ciało upozowane zostanie tak, jak jedna z ofiar z książek pisarza. Śledztwo nabiera tempa, gdy w mediach społecznościowych umieszczony zostaje film z miejsca zbrodni, pisarz zostaje uznany za zaginionego, a podejrzenia padają na członków pewnej sekty - wyliczała. - Widać, że intryga mocno się zagęszcza. 

Czytaj także:

"Wierny czytelnik" niebawem doczekać się może ekranizacji. - Co nie dziwi, bo autor świetnie prowadzi fabułę tej powieści, a każdy rozdział zostawia nas zaskoczonych i ciekawych kolejnych elementów układanki - podkreślała gość Czwórki.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 11.05.2020

Godzina emisji: 11:43

kd

Czytaj także

Polecamy książki. Ali Smith - "Zima"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 22:30
"Zima", druga powieść Ali Smith z czterotomowego cyklu "Pory roku". Jest to opowieść o skomplikowanych relacjach rodzinnych opowiedziana przez autorkę z ciepłem, humorem i sympatią. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki. Shin Kyung-Sook i jej "Dworska tancerka"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 12:00
 - Shin Kyung-Sook zabiera nas do przepięknego koreańskiego świata - mówiła Kinga Michalska w Czwórce. Jak opowiadała "Dworska tancerka" to nie tylko historia o miłości, ale także o poszukiwaniu własnej drogi i przełamywaniu kulturowych barier.  
rozwiń zwiń