Raz, dwa, trzy - Polaka wszech czasów możesz wskazać Ty!

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2012 14:56
Zaczęło się od Wielkiej Brytanii; później były kolejne kraje; teraz przyszła kolej na nas. W "Stacji Kultura" rozmawialiśmy o kampanii społecznej "Polak Wszech Czasów".
Audio
  • Antoni Pawlicki i Piotr Kornobis w "Stacji Kultura"

- Polacy lubią dyskutować i się kłócić. W wielu domach przy świątecznym stole rozmawia się np. o polityce. A teraz wyobraźmy sobie, że zamiast tego dyskutujemy twórczo, kto był najszlachetniejszym Polakiem. Przy okazji dowiadujemy się czegoś nowego o naszej historii i budujemy swój światopogląd. Dla mnie to ciekawe - mówił w Czwórce uczestnik projektu aktor Antoni Pawlicki.

Na potrzeby kampanii społecznej "Polak Wszech Czasów" urochomiona została strona internetowa, za pośrednictwem której każdy może zgłosić swojego kandydata. W przypadku Antoniego Pawlickiego jest nim Leonid Teliga – żeglarz, dziennikarz i pisarz. W doborze kandydata nie należy kierować się z góry określonymi kryteriami; jedynym warunkiem jest, by była to osoba zmarła.

- Całkowicie zdajemy się na społeczność budowaną wokół portalu polakwszechczasow.pl. W pisaniu biogramu kandydata pomagają im nasi redaktorzy, a potem – poprzez Facebooka – odbywa się promowanie postaci - tłumaczył drugi z gości Kasi Dydo i Kuby Kukli, Piotr Kornobis - jeden z pomysłodawców projektu.

Telewizyjny finał plebiscytu na Polaka wszech czasów organizatorzy kampanii planują na 11 listopada.

Więcej o projekcie "Polak Wszech Czasów" w nagraniu audio i wideo audycji.

pg

Czytaj także

SOFA 2012: trzecia odsłona wyjątkowego festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 15:08
SOFA, czyli Sceniczny Otwarty Festiwal Artystyczny, to przedsięwzięcie organizowane przez uczniów i dla uczniów. W tym roku impreza rusza pod hasłem "Hollywood", będzie więc rozmach i światła fleszy. Patronat nad tym wydarzeniem objęła Czwórka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grunt to dobry biznes plan

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 17:07
Już od ośmiu lat Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują konkurs na najlepszy biznes plan. Wszystkich laureatów łączy to, że potrafili wyczuć niszę na rynku. Gościem audycji "Pod lupą" był współorganizator konkursu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Artyści zachęcają: nie piratuj!

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2012 15:00
W kwietniu ruszyła ogólnopolska kampania społeczna "Legalna Kultura" promująca zgodne z prawem źródła zdobywania wytworów pracy artystów. Na konferencji prasowej poświęconej temu wydarzeniu była nasza reporterka Olga Mickiewicz.
rozwiń zwiń