Kolejna polska superprodukcja

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 18:00
- Kiedy robi się taki film, w którym gra 300 koni i 100 kaskaderów, to czasem jest tylko jedna szansa, żeby nakręcić daną scenę, bo po trzech próbach konie będą już martwe - tłumaczy Renzo Martinelli, reżyser "Bitwy pod Wiedniem".
Audio

120 dni zdjęciowych, 250 członków ekipy, 116 aktorów z 11 krajów świata, to imponujące dane, które opisują nowy film dotykający historię Polski.

Obraz pokazuje historie potyczki, która została uznana, za jedną z 20 najważniejszych bitew w historii świata. 12 września 1683 roku wojska tureckie pod wodzą Kara Mustafy starły się z polską husarią, którą dowodził król Polski Jan III Sobieski. Porażka Turków, stała się początkiem końca imperium osmańskiego. Na dobre przestało ono zagrażać chrześcijańskiej Europie. Jak mówi Piotr Adamczyk, który wcielił się w postać cesarza Karola Lotaryńskiego, "Bitwa pod Wiedniem" jest filmem ważnym, bo promuje na świecie chwalebne dokonanie Polaków.

- Wiktoria wiedeńska jest jednym z tych nielicznych momentów z naszej historii, kiedy Polska znaczyła wiele w skali świata. Myślę, że z tego powodu dobrze, że ten film powstał - opowiada aktor.

Twórcą filmu jest włoski reżyser Rezno Martinelli, który podkreśla, że "Bitwa pod Wiedniem", to opowieść o przywódcach, z których każdy przekonany jest, że to jemu przeznaczone jest zwycięstwo.

Więcej na temat pracy na planie filmu dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Inspirująca kuchnia francuska

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 07:30
Magda Gessler przyznaje, że kuchnia francuska jest genialna. Niestety nie może tego samego powiedzieć o kuchni Polaków - na naszych talerzach króluje karkówka z grilla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

A gdyby tak Ziemia się zatrzymała?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2012 07:00
Na to pytanie w swojej bestsellerowej książce "Wiek cudów" próbuje odpowiedzieć Karen Thompson Walker. O jej debiutanckiej powieści mieliśmy okazję porozmawiać z samą autorką
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psycholog, który skomponował Dextera...

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 14:40
Gdy w 2006 roku poproszono Rolfe'a Kenta, by napisał przewodni motyw muzyczny do nowego serialu, okazało się, że był to "strzał w dziesiątkę". - Ten jeden temat przyniósł mi większą popularność niż długie lata pracy - opowiada dziennikarzowi Czwórki.
rozwiń zwiń