Holoubek, Kwiatkowska, Pieczka, czyli Wielkie Splendory

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 18:00
W "Stacji Kultura" zapraszamy na relację z wręczenia Wielkich Splendorów.

Wielki Splendor to nagroda Teatru Polskiego Radia dla aktora lub aktorki, przyznawana od 1988 roku za wybitne kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce.

Wśród dotychczasowych laureatów nagrody znajdują się m.in.: Zbigniew Zapasiewicz, Gustaw Holoubek, Krzysztof Kowalewski, Irena Kwiatkowska, Franciszek Pieczka, Danuta Stenka i Krzysztof Kolberger.

Posłuchaj relacji Katarzyny Węsierskiej, z tegorocznej gali, w audycji  "Stacja Kultura", po kliknięciu w załączony plik dźwiękowy.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Trzaskalski: Michała Urbaniaka wypatrzyłem w kawiarni

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 07:55
Znany jazzman to jeden z głównych bohaterów nowego filmu twórcy "Ediego". W Czwórce zajrzeliśmy za kulisy dramatu obyczajowego "Mój rower".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pakosińska: moja książka powstała z miłości

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 14:10
- "Georgialiki" to najlepszy drogowskaz dla osób, które niewiele albo nic nie wiedzą o Gruzji - oceniała radiowej Czwórce jej autorka Katarzyna Pakosińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Morfina" o tym, jak wojna przeszkadza w życiu bon vivanta

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 14:00
Szczepan Twardoch nie miał szóstki z historii, mimo to większość jego powieści osadzona jest w realiach historycznych. Tym razem tłem wydarzeń jest Warszawa 1939 roku.
rozwiń zwiń