Paolo Gesumunno: włoskie kino jest jak włoska dusza

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 15:10
Włoski Instytut Kultury już po raz ósmy zaprasza na przegląd najnowszych filmów z Półwyspu Apenińskiego "Cinema Italia Oggi". Jakie filmy zobaczymy w tym roku? 
Audio
  • Cinema Italia Oggi – włoska dusza, uniwersalny przekaz (Stacja kultura/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Lukas Gojda

Shutterstock moda projektowanie praca pisanie kobieta 1200.jpg
Opiekun pamięci i gra do ćwiczeń. Nowoczesny design w Starym Browarze

- Dziś kino włoskie jest żywe. Kwitnie nurt komediowy, ale rozdane niedawno nagrody Davida di Donatello (tzw. włoskie Oscary) trafiły głównie do twórców zajmujących się tematami społecznymi i kinem politycznym - mówił organizator przeglądu Cinema Italia Oggi Paolo Gesumunno. - Kino jest jak nasza dusza. Patrzymy na świat przez filtr ironii, którą świetnie ilustrują nasze komedie, ale jest w nich też sporo goryczy - tłumaczył. 

Festiwal odbędzie się w ośmiu miastach Polski i potrwa do 17 maja. Jakie filmy zobaczymy w ramach przeglądu? Jaką tematykę poruszają? Po którym seansie zrobimy się głodni, a na którym zaśpiewamy znane włoskie przeboje? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Paolo Gesumunno (organizator przeglądu)

Data emisji: 2.04.2019

Godzina emisji: 10.15

ac/pj

Czytaj także

Bytom Film Festival - przegląd dla popularyzatorów kina

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 14:40
- Jesteśmy festiwalem popularyzatorów filmowych - profesjonalnych i amatorskich. Czyli wszystkich tych, którzy o kinie piszą i opowiadają - mówi Katarzyna Panas, organizatorka Bytom Film Festival.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal filmowy, który będzie burzyć mur

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 16:20
Trzecia odsłona festiwalu odbędzie się w dniach od 25 do 28 października w Warszawie i - co podkreślają organizatorzy - zburzy mur.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Berlinale 2019. Uczucia są polityczne, a świat egoistyczny

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 14:50
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie zalicza się do najważniejszych tego typu imprez na świecie. - W Berlinale Palast na placu Poczdamskim nie milkną dyskusje o kinie, w tym także o najnowszym filmie Fatiha Akina - relacjonuje Beata Kwiatkowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Film dokumentalny musi być pierwszy

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 18:20
- Film dokumentalny nie musi być najlepszy - mówi Barbara Pawłowska, reporterka, reżyserka dokumentów. - Ważne, żeby mój film był inny, żeby miał inne spojrzenia, żebym była pierwsza, żeby nikt jeszcze tego nie zrobił - dodaje.
rozwiń zwiń