Szwed: w "Dwóch połówkach pomarańczy" gotujemy się na scenie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 14:54
Dobra komedia powinna bawić do łez i jednocześnie przekazywać jakąś uniwersalną prawdę. Popularność spektaklu "Dwie połówki pomarańczy" może świadczyć, że spełniła te wymogi. A na sztukę w "Czwórce" zaprasza Aleksandra Szwed.
Audio
  • O pracy w teatrze i planach na przyszłość w "Stacji Kultura" opowiada Ola Szwed

 - Ludzie zarzucają mi, że robię różne rzeczy i nie potrafię się zdecydować kim tak naprawdę chcę być. Ale myślę sobie, że dopóki nie muszę tego robić to nie będę, bo to takie przyjemne - przekonuje gość Czwórki. - Robiąc wiele rzeczy można zebrać wiele doświadczeń i codziennie rano być innym człowiekiem.
Aleksandra Szwed zadebiutowała w serialu "Rodzina zastępcza" w 1999 roku, ale wcześniej była w grupie dzieci towarzyszących w trakcie występów Majce Jeżowskiej. Obecnie śpiewa, prowadzi imprezy, projektuje ubrania, zajmuje się modelingiem i gra w teatrze. W ubiegłym roku w Teatrze Capitol odbyła się premiera sztuki z jej udziałem. To czarna komedia romantyczna "Dwie połówki pomarańczy" w reżyserii Marii Ciunelis.
 - Spektakl naprawdę cieszy się dużą popularnością, czasami zdarza się nam grać przy nadkomplecie widowni - opowiada Aleksandra Szwed. - A im dłużej to robimy, tym mam wrażenienie, lepiej się bawimy. I coraz trudniej zapanować nam nad śmiechem w scenach tak zwanych kulminacyjnych. Na szczęście działa to także na publiczność, która śmieje się razem z nami.   
"Dwie połówki pomarańczy" pozwalają spojrzeć na sprawy damsko-męskie oczami trzech pokoleń, a stare prawdy życiowe ścierają się tutaj z młodzieńczą nowoczesnością: - To jest czarna komedia romantyczna i łączy w sobie wiele elementów, ale poprzez śmiech uczy też prawdy o nas - mówi odtwórczyni roli Alex. I dodaje ze śmiechem: - A Jarosław Boberek jako kobieta jest po prostu olśniewający. Radzi sobie świetnie, ale zwierzył mi się, że nie jest mu lekko. I współczuje nam, kobietom, i tych szpilek i kilogramów biżuterii.
Dlaczego warto wybrać sie do Capitolu i jakie plany na przyszłość ma Aleksandra Szwed dowiesz się słuchając nagrania ze "Stacji Kultura".
kul  

Czytaj także

Ich troje według Koterskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 06:00
- Swoimi filmami Koterski doskonale wbił się w świadomość Polaków w ciągu ostatnich lat – ocenia aktor Tomasz Sapryk, odtwarzający jedną z głównych ról.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Z perspektywy dziecka Nowa Huta była jak raj na ziemi"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 15:47
II połowa lat 70., socrealistyczna sceneria robotniczej części Krakowa i sensacyjna intryga z reglamentowanymi towarami w tle. Taka jest "Kosa" Hanny Sokołowskiej, kryminalna ballada o Nowej Hucie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Soniamiki z "dziwną muzyką" ruszyła na Berlin

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 19:40
5 lat temu Polska nie była gotowa na propozycję muzyczną Soniamiki, dlatego artystka wyjechała z nią do Niemiec. Dziś artystka dba, by być blisko swoich fanów.
rozwiń zwiń