Kolarze, kajakarze i mistrzostwa świata w hokeju

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 10:29
Giro d'Italia, kwalifikacje olimpijskie kajakarzy, porażka Agnieszki Radwańskiej w Rzymie oraz ćwierćfinały mistrzostw świata w hokeju to tematy, które wypełniły piątkowe "Nie wszystko złoto".
Audio

Jak za dawnych lat prezentują się nasi kolarze na trasie tegorocznego Giro d'Italia. Z łezką w oku przypominają nam się czasy Czesława Langa, Joachima Halupczoka, Lecha Piaseckiego czy Zenona Jaskuły. Czy to tylko chwilowe sukcesy czy też początek nowej ery polskiego kolarstwa? O naszych kolarzach więcej znajdziecie w załączonym dźwięku z piątkowego "Nie wszystko złoto", w którym Tomek Burnos i Darek Matyja mówili też o niezwykłej serii porażek Agnieszki Radwańskiej. Cztery przegrane mecze z Petrą Cetkovską, która nie jest zaliczana do grona najlepszych rakiet świata, to fakt trudny do wytłumaczenia, a jednak...
W Finlandii i Szwecji trwają hokejowe mistrzostwa elity - niestety bez udziału Polaków - ale emocji w ćwierćfinałach nie brakowało. Kanada przegrała 3:4 ze Słowacją, Finlandia ograła 3:2  Stany Zjednoczone, Szwecja przegrała 3:4 z Czechy i tylko Rosja bez większych problemów ograła 5:2 Norwegię. W półfinałach czesi zagrają ze Słowakami a Rosjanie z Finami.
Na poznańskiej Malcie liczyliśmy na kilka kwalifikacji olimpijskich kajakarzy. Skończyło się na jednej. Do Londynu nie pojedzie jeden z najbardziej utytułowanych polskich kajakarzy - Marek Twardowski, który mimo że jest mistrzem świata, mimo że we swojej karierze zdobył 35 medali mistrzostw Europy i świata, nie zdołał po raz czwarty zakwalifikować się na igrzyska. I jak tu nie mówić o klątwie chorążego (w Pekinie właśnie Twardowski niósł polską flagę) skoro tak wybitny sportowiec nigdy nie stanął na olimpijskim podium.
Darek Matyja  

Czytaj także

Koniec ligi i marzeń o Londynie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 09:43
W poniedziałkowym "Nie wszystko złoto" Tomek Burnos i Darek Matyja komentują tegoroczne rozgrywki ligowe oraz turniej kwalifikacyjny siatkarek do igrzysk olimpijskich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tenis na niebieskiej mączce i echa piłkarskiej Ligi Europy

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 10:27
Tomek Burnos i Darek Matyja komentują sportowe wydarzenia mijającego tygodnia - m.in. turniej tenisowy w Madrycie i zwycięstwo madryckiego Atletico w Lidze Europy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lewandowski superstar i kompleks Azarenki

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 09:36
Tomek Burnos i Darek Matyja komentują sportowe wydarzenia weekendu - piłkarski Puchar Niemiec, ligi europejskie, tenisowy turniej w Madrycie oraz walkę Mariusza Pudzianowskiego na KSW 19.
rozwiń zwiń