Oni mogą przejąć schedę po Rolling Stonesach!

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 10:00
Dziennikarz muzyczny Czwórki i największy fan Red Hot Chili Peppers w Polsce, Bartek Koziczyński, opowiedział w Czwórce o swojej nowej książce poświęconej zakręconym losom zespołu z Los Angeles.
Audio
  • Bartek Koziczyński o książce o Red Hot Chili Peppers

"Kalifornizacja" jest kompletną biografią Red Hot Chili Peppers, która obejmuje 30 lat burzliwej kariery muzyków - od "skarpetkowych” początków po najnowszy album "I’m With You".To już druga książka Bartka Koziczyńskiego poświęcona grupie dowodzonej przez Anthone'ego Kiedisa.

- Teoretycznie to ta sama książka, którą napisałem w 2002 roku. Tamta była jednak młodzieńczym dziełem. Teraz popracowałem nad stylem - opowiadał w Czwórce gość Justyny Dżbik. - Poza tym przez ostatnie 10 lat dużo się działo w zespole, więc było o czym pisać - wyjaśnił Koziczyński.

Zdaniem prowadzącego wtorkowe wydanie Czwórkowego "DJ Pasma" najpopularniejsza obecnie gitarowa grupa z Los Angeles zmierza w kierunku statusu, jaki dziś mają świętujący 50-lecie swojego istnienia Rolling Stonesi. Red Hot Chili Peppers uosabiają bowiem tę samą rockową witalność oraz szaleństwo, co zespół Micka Jaggera i Keitha Richardsa.

- Oni w wieku pod pięćdziesiątkę mogą się rozebrać i dobrze wyglądać. Uosabiają słoneczność Kalifornii i charakterystyczne dla tej części świata dziwactwo. Poza tym przeszli przez wszystkie narkotyki, rozstania, itp, a mimo to trwają niewzruszeni i nic nie wskazuje, żeby to się miało zmienić - opowiadał w " w Czwórkowym "Poranku OnLIne" Bartek Koziczyński.

"Kalifornizacja" będzie do zdobycia w najbliższy weekend w konkursie na naszej stronie internetowej. Bądźcie czujni...

Książka pod patronatem Czwórki.

/


Czytaj także

W pierwszej pracy nie licz na kokosy

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 10:00
Jak pokazują badania, większość młodych ludzi swoją pierwszą pracę wykonuje bez podpisywania jakiejkolwiek umowy. Co ciekawe takie rozwiązanie często jest dla nich bardziej opłacalne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje w Polsce? O tym powinieneś wiedzieć

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2012 11:53
Do urlopu też trzeba się przygotować. Kleszcze, grypa, zapalenie wątroby... O czym należy pamiętać, by wakacje rzeczywiście były czasem relaksu, a nie pasmem nieszczęść?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bohater filmu "Nietykalni": trochę podkoloryzowali tę opowieść

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 10:00
Abdel Sellou, to człowiek, którego życie stało się kanwą scenariusza hitowej komedii. Jak naprawdę wyglądała historia jego przyjaźni ze sparaliżowanym milionerem?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marika: ten festiwal pomoże mi rzucić papierosy

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 09:00
Królowa polskiego dancehallu opowiedziała w Czwórce o festiwalu "Live and Act” i o tym jak w swoim życiu łączy ekologię z ideą życia blisko natury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Związki partnerskie - elektryzujący temat

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 12:00
Ustawa o związkach partnerskich wzbudza wiele kontrowersji. Poznaj argumenty jej zwolenników i przeciwników.
rozwiń zwiń