Vogule - cała prawda o "warszawce"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 15:23
W sieci powstał nowy magazyn o gwiazdach i gwiazdeczkach - prawie jak Vogue. To nowe spojrzenie na warszawskich celebrytów i celebrytki.
Audio

Vogule Poland powstało w dziwny sposób, bo w bardzo zwyczajnych okolicznościach. Korzystałem z Facebooka i na profilu mojej koleżanki spotkałem logo. Okazało się, że kiedyś wykorzystywała je podczas jednego z fashion weeków w Łodzi, a teraz nie ma żadnego znaczenia. Dostałem możliwość wykorzystania loga i skorzystałem z niej - mówi Patryk Chilewicz, jeden z redaktorów naczelnych portalu Vogule.

Na początku lutego powstał fanpage. Można było na nim odnaleźć wszelkie absurdy z życia celebrytów. Wstawiano lekko ironiczne, bardzo zdystansowane newsy z życia polskich gwiazd i gwiazdeczek. Sam portal powstał dopiero miesiąc temu.

- Chcemy opisywać wszystko bardzo ironicznie, z dużym dystansem. Nie chcemy obrażać i wywoływać skrajnych emocji, bo są inne serwisy, które robią to w ten sposób - opowiada Chilewicz, ale nie zaprzecza, że za chwilę Vogule może czekać pierwsza sprawa w sądzie.

W kręgu zainteresowań Vogule leży showbiznes, wszelkie absurdy z nim związane, a także absurdy życia codziennego. Redaktorzy portalu opracowali np. przewodnik, jak się dostać do Biblioteki Narodowej.

Patryk Chilewicz chce opowiadać całą prawdę o życiu celebrytów, redaktorzy Vogule mają nie budzić sensacji tym, że jakaś gwiazda zdjęła majtki, a mają pytać dlaczego to zrobiła.

Jacy są warszawscy celebryci, czy bardzo dbają o swój wizerunek, dlaczego Vogule nienawidzi się z hipsterami i jak to się stało, że pracuje z nimi Ilona Felicjańska dowiesz się słuchając audycji "Pod lupą".
(pj)

Czytaj także

Internetowi hejterzy są na wyginięciu?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 13:00
Wbrew obiegowym opiniom język nienawiści w internecie stanowi marginalną część wszystkich toczących się tam dyskusji. Do takich zaskakujących wniosków doszli organizatorzy akcji "Komentuj. Nie obrażaj".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agresja ma płeć: jest kobietą

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 16:02
Wśród zwierząt samice częściej atakują inne samice niż samców. U ludzi jest podobnie. Męska agresja jest, zdaniem eksperta Czwórki, ukierunkowana przeciwko systemowi, wspólnemu wrogowi, a kobieca – wobec innych kobiet.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Macy Gray: liczyła się identyfikacja z tekstami

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 17:00
Na nowej płycie gwiazda soulu zmierzyła się z rockowymi klasykami Radiohead czy Metalliki. O tym, skąd się wziął pomysł na album "Covered", artystka opowiedziała przed warszawskim koncertem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzieci Pragi malują Warszawę na Euro

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 08:00
- Na początku nie było łatwo. Na pierwszych dzieciaki zajęciach rysowały głównie emblematy Legii i innych klubów sportowych - opowiadali w Czwórce organizatorzy akcji "This Way".
rozwiń zwiń