Kibol chce kochać i być kochanym

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 14:47
Pod koniec czerwca można będzie zobaczyć debiut dokumentalny Kamila Króla, opowiadający o miłości pary kibiców dwóch nienawidzących się drużyn. Miłość bez ustawki" powstawała kilka lat, a w założeniu miała być obrazem o... serwisie Nasza Klasa.
Audio
  • Goście Justyny Dżbik opowiadają o realizacji filmu "Miłość bez ustawki"

- Chciałem zrobić film o fenomenie tego portalu. Zorganizowałem casting internetowy z pytaniem: "W jaki sposób Nasza Klasa zmieniła Twoje życie?". Dostałem 3 tysiące maili - mówi Kamil Król, reżyser dokumentu. Wyselekcjonowałem grupę 100 osób i z nimi się spotkałem. Paru bohaterów śledziłem na przestrzeni kilku lat.

Dwójka z nich - Mariola Zborowska-Kieszkowska i Krzysztof Kieszkowski "Siwy" - przybyła do studia Czwórki. Opowiadali, jak Nasza Klasa zmieniła ich życie. - Ten portal dał mi wspaniałego męża - mówi Mariola - Kocham Naszą Klasę.

Przez to, że "Siwy" za kobietę swego życia wybrał kibickę znienawidzonej drużyny, stracił kilku przyjaciół. - Niektórzy nie mogli tego zaakceptować dziewczyny z Ruchu Chorzów, a nie ze Śląska Wrocław - mówi Krzysztof Kieszkowski. - Nasze środowisko kibicowskie jest bardzo ciężkie. Nie można tam popełniać błędów. Większość chłopaków ze stadionów ma zasady.

W filmie są fajne momenty, ale też trudniejsze chwile - kawał życia bohaterów. Reżyser oraz bohaterowie w Czwórce mówią o przeciwnościach, z którymi musieli się uporać, realizując obraz "Miłość bez ustawki". "Siwy" był bardzo przeciwny filmowi, nie chciał obrazu o nim i Marioli. Dużo czasu zajęło mu zakceptowanie Kamila. Do udziału w projekcie zachęciła go oczywiście jego miłość - Mariola.

Jak wyglądała realizacja tego filmu i jak reagują kibice obu drużyn na ten dokument? Dowiesz się, słuchając audycji Justyny Dżbik "Pod lupą".

(pj)

Czytaj także

Kibicu! Rób zdjęcia i wygrywaj!

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 07:00
Jeśli jesteś kibicem i kochasz fotografię to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Nieważne jaką dyscypliną sportu się fascynujesz!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bo najlepszych kibiców ma...

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 09:00
Okazuje się, że Polacy byli w stanie oddać naprawdę dużo byleby reprezentacja odniosła sukces.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie interesowali się Polską. Teraz nadrabiają braki

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 19:07
Muzeum Powstania Warszawskiego oblegają zagraniczni kibice. Od początku piłkarskich mistrzostw Europy w muzeum połowa zwiedzających to turyści, którzy deklarują, że do Warszawy przyjechali z powodu Euro 2012.
rozwiń zwiń