Otwarto baseny - jak z nich korzystać?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 16:50
Od kilku dni możemy korzystać z basenów, aqua parków i zamkniętych obiektów sportowych. Sprawdzamy jak w dobie obostrzeń korzystać z basenu.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock: evso

Posłuchaj
hamak plaża wakacje relaks 1200.jpg
Czy potrafimy odpoczywać?

Wszystkie obiekty takie jak baseny, aqua parki i zamknięte obiekty sportowe ponownie zostały otwarte. Zgodnie z zasadami działają w odpowiednim reżimie sanitarnym i są udostępnianie ograniczonej liczbie osób.

Posłuchaj
06:04 Czwórka/Sobotologia - baseny otwarte 05.06.2021.mp3 Daniel Marciniak opowiada o reżimie sanitarnym panującym na basenach i zdradza tajniki nauki pływania (Sobotologia/Czwórka)

 

- Fajnie, bo w końcu baseny zostały otwarte dla wszystkich, niestety jest problem z limitami, które w dalszym ciągu obowiązują i stanowią 50 proc. obłożenia basenu - mówi Daniel Marciniak z jednej ze szkół pływania. - W dzień powszedni, gdy my wynajmujemy dwa tory, inna szkółka również wynajmuje dwa tory, to klient indywidualny tak naprawdę w godzinach popołudniowych nie ma szans na wejście. W tym czasie wszystko jest zajęte. 

Planując pływanie warto wcześniej zadzwonić na basen i dowiedzieć się o obłożenie poszczególnych torów w określonych godzinach. Jak mówi rozmówca Agaty Puszkar najpopularniejsze są godziny przed i po pracy. Możemy mieć więc trudności, żeby dostać się na obiekt w godz. 6-8  i 17-20.

pandemia koronawirus podróż lotnisko shutter 1200 DimaBerlin.jpg
Lato 2021. Dokąd pojedziemy na wakacje?

Czytaj także:

Na terenie basenu, w holu i w szatni należy chodzić w maseczkach, zdejmujemy ją przed prysznicem, który jest koniecznością nie tylko w czasach pandemii. To, czy ratownicy i trenerzy używają maseczek w hali basenowej zależy od wewnętrznych regulacji obiektu.

Przed nami wakacje, a chłodzenie się w wodzie w upalne dni jest przyjemne. Co jednak, gdy nie umiemy pływać? W audycji Daniel Marciniak podpowiada jak zacząć swoją przygodę z pływaniem. - Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek podstawy jako dziecko potem dużo łatwiej to nadrobić jako osoba dorosła - tłumaczy. - Kiedy zaczynamy od zera, jest to dłuższa droga. W nauce pływania mogą pomóc, makaron, deski i w ostateczności płetwy.

*** 

Tytuł audycji: Sobotologia 

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar  

Data emisji: 05.06.2021

Godz. emisji: 10.35

aw


Czytaj także

Podróżniczka: najważniejsze są podróże w głąb siebie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 12:45
Zofia Lenczewska-Samotyj to miłośniczka podróży i fotografii. Mimo że przeprowadzała się dwadzieścia razy, wciąż szuka swojego miejsca na Ziemi. Mieszkała już w Anglii, na Gran Canarii i wyspie Reunion na Oceanie Indyjskim. Teraz wylądowała na Podlasiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zanzibar. Za co Polacy pokochali "piękną wyspę"?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 15:20
Piękne plaże, wiatr we włosach, zapach świeżych owoców i egzotyki. Istny raj na ziemi - Zanzibar. To miejsce, które od lat było pożądanym kierunkiem turystycznym, jednak w ciągu ostatnich miesięcy, mimo wciąż szalejącej pandemii, zainteresowanie nim jeszcze wzrosło. Sprawdzamy dlaczego.
rozwiń zwiń