"Gwiezdne wojny". Niech moc i moda będą z nami!

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 13:10
Dawno temu w odległej galaktyce rozpoczęła się nowa era w historii mody. W audycji przyjrzeliśmy się kostiumom z "Gwiezdnych wojen".
Audio
  • Zuzanna Żubka-Chmielewska o kostiumach z "Gwiezdnych wojen" (Pasjonauci/Czwórka)
Prezentacja kostiumów do Gwiezdnych wojen na konferencji prasowej w Los Angeles
Prezentacja kostiumów do "Gwiezdnych wojen" na konferencji prasowej w Los AngelesFoto: PAP/Izumi Hasegawa/HollywoodNewsWi

- Najnowsza część nawiązuje estetyką do najstarszych epizodów "Gwiezdnych wojen", więc mniej jest tam fajerwerków i zabaw wizualnych, stroje nie są takie niewiarygodne, ale przy zbliżeniach widać, że są przepięknie wymyślone i uszyte. Trzeba jednak przyznać, że miłośniczki wielkiej mody nie będą omdlewały - przyznaje historyczka mody, Zuzanna Żubka-Chmielewska.

W audycji dyskutujemy o tym, na ile stroje z "Gwiezdnych wojen" nawiązują do starożytności, a na ile - do współczesności i futuryzmu. Ekspertka zdradza też, która z postaci nosi strój inspirowany ubiorem kowboja, a która ma fryzurę rodem z XIII wieku.

***

Tytuł audycji: "Pasjonauci"

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Zuzanna Żubka-Chmielewska (historyczna mody)

Data emisji: 19.12.2015

Godzina emisji: 17.00

mg/bch

Czytaj także

Maciej Musiał i jego miłość do "Star Wars"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 14:00
"Gwiezdne wojny" to dziś nie tylko filmy pełnometrażowe, ale także wydawnictwa literackie, serial animowany i gry. 10 października fani serii świętowali Dzień Książki "Star Wars", a wśród nich był aktor Maciej Musiał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moda kocha muzykę. "To miłość z wzajemnością"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 16:00
Udowodni to "Fashion Loves Music" - impreza podczas której znani polscy projektanci połączą siły z utalentowanymi artystkami, m. in. Mary Komasą i Natalią Nykiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Star Wars: Battlefront" - gra jak film sci-fi

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 18:20
Fani serii "Star Wars" zacierają ręce. 19 listopada w Polsce pojawi się gra "Star Wars: Battlefront", sieciowa strzelanka osadzona w uniwersum "Gwiezdnych wojen" i zrealizowana przez twórców popularnej gry "Battlefield".
rozwiń zwiń