Animowany świat Agnieszki Głowackiej

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 12:47
Jak to jest być głosem Kaczora Donalda, Shreka, czy Meridy Walecznej? Sprawdziliśmy w rozmowie z aktorką dubbingową Agnieszką Głowacką, która przy okazji… przeniosła nas w świat dialogów z "Sabriny, nastoletniej czarownicy".
Audio
  • Agnieszka Głowacka opowiada o pracy aktora dubbingowego (Pasjonauci/Czwórka)
Agnieszka Glowacka
Agnieszka GlowackaFoto: PAP/Stach Leszczyński

- Moja przygoda z dubbingiem zaczęła się w szkole teatralnej, zupełnie przypadkiem - wspominała w Czwórce Agnieszka Głowacka. Dziś aktorka na koncie ma duże role teatralne, filmowe, serialowe, ale także dubbingowe, m.in. w filmach Disney’a. - Po pierwszej, polskiej selekcji, próbki głosów aktorów wysyłane są do USA. Dopiero tam, w bardzo skomplikowany sposób wybierane są te, które najbardziej pasują - tłumaczyła kulisy dubbingowej pracy aktorka. Przyznała jednak, że choć dubbing to trudne zajęcie, nie da się go nie kochać. - Dla mnie dubbing jest nie tylko pracą, ale też super zabawą - opowiadała Głowacka.

W rozmowie z Beatą Kwiatkowską tłumaczyła, jak opanowuje się tempo głosu, by dopasować je do kreskówki i jak przygotować się do takiej "animowanej" roli. Opowiadała także m.in., od czego powinni zaczynać wszyscy ci, którzy chcą zostać aktorami dubbingowymi i… przemówiła głosem nastoletniej czarownicy Sabriny.

***

Tytuł audycji: "Pasjonauci"

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Agnieszka Głowacka (aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa)

Data audycji: 5.11.2016

Godzina audycji: 11.15

kd/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rafał Królikowski: nie czuję się amantem

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 15:54
Był szefem wydawnictwa, redaktorem naczelnym magazynu tanecznego, a nawet dyrektorem poczty. Rafał Królikowski, aktor, znany z filmów, seriali, a także teatralnych scen, zagościł w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Kołeczek. Co dalej po "Bridget Jones"?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 13:00
Zagrała w "Harrym Potterze", ostatnio pojawiła się także u boku najbardziej znanej brytyjskiej singielki w roli dziewczyny z girlsbandu. - Po zakończeniu zdjęć Renée Zellweger zasypała nas komplementami i sama chciała zrobić sobie z nami selfie - wspomina aktorka Kasia Kołeczek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Historie kuchenne". O sztuce życia i jedzenia

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 15:20
- W każdym filmie próbuję opowiadać historię o ludzkich zachowaniach wykorzystując inny punkt wyjścia - opowiada Bent Hamer, norweski reżyser i gość tegorocznej edycji Tofifest.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roman Dziewoński: "Sęk" zapewnił im nieśmiertelność

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 17:00
"Klucz Kulturowy" na literę "D" nie mógł się obyć bez legendarnego Kabaretu Dudek. Czwórka rozmawiała o nim z synem Edwarda Dziewońskiego, aktora, kabareciarza, założyciela i kierownika Dudka.
rozwiń zwiń