Programista - najlepszy czy najgorszy zawód świata?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 16:10
Większość życia spędzają przed komputerem, ubrani w wyciągnięty sweter albo koszulę w kratę. Taki jest stereotyp, a jak jest naprawdę?
Zgodnie ze stereotypem programista lepiej czuje się w świecie komputerów niż wśród ludzi. Spróbujemy obalić ten mit
Zgodnie ze stereotypem programista lepiej czuje się w świecie komputerów niż wśród ludzi. Spróbujemy obalić ten mit!Foto: Glow Images/East News

Według amerykańskiego portalu "CareerCast" zawód programisty znajduje się na pierwszym miejscu, jeśli weźmiemy pod uwagę dochody i perspektywy rozwoju, ale też stres i obciążenie fizyczne.

Na polskim rynku specjaliści IT też są pożądani. Pracę można znaleźć w korporacji, zająć się freelancingiem albo uruchomić firmę i sprzedawać własne oprogramowanie. Jak zdobyć ten zawód? Jakie są jego zalety i wady? O tym w audycji.

***

Na audycję "Instytut Zatrudnienia" zapraszamy w czwartek (18.02) w godz. 12.00 - 13.00. Program poprowadzi Katarzyna Węsierska.

mg/mm

Czytaj także

Zawód: nurek. Praca, która jest pasją

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2016 07:00
Zawodowy nurek może pracować na przykład w portach i na platformach wiertniczych, czyszcząc obiekty położone pod wodą. Druga opcja to bycie instruktorem nurkowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko "Wiedźmin". Historia polskich gier

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 18:42
Polska branża twórców gier to ścisła czołówka europejska, a nawet światowa - zapewniają organizatorzy wystawy "Digital Dreamers".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Damons Age" i Hitman 6". Co na rynku gier?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 10:00
Początek roku to dla graczy to czas premier na rynku gier komputerowych. Stanisław "Thor" Świątkowski przedstawił w Czwórce najciekawsze jego zdaniem wydawnictwa, które niebawem się ukażą.
rozwiń zwiń