Okolice Lublina - idealne na każą porę roku

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 16:00
Stok narciarski niemal w centrum miasta, leśne ścieżki dla rowerzystów i rolkarzy, jazda konna, a do tego spływy kajakowe organizowane nawet w okresie zimowym. To sportowe atrakcje Lubelszczyzny.
Audio
  • Sportowe atrakcje okolic Lublina (Hotspot/Czwórka)
Lubelski wyciąg ma długość 300 metrów
Lubelski wyciąg ma długość 300 metrówFoto: PAP/Wojciech Pacewicz

Żeby pojeździć na nartach lub snowboardzie, wcale nie trzeba udawać się w góry. - Jest tylko kilka miast w Polsce, które mają stok. Jednym z nich jest Lublin. Lokalizacja jest nie tylko dogodna, ale także malownicza, widać stąd panoramę dwóch trzecich miasta. Jest to jedyny stok, jaki widziałem, na którym narciarz zaczyna od zjazdu, a nie wjechania na górę, a każdy pierwszy zjazd jest darmowy - mówi Arkadiusz Matraszek z MOSiR Bystrzyca.

Czytaj dalej
lublin 1200.jpg
Lublin: Dom Słów, podziemia i plac-zagadka

Podczas audycji zajrzeliśmy też do Lasów Kozłowieckich, gdzie znajdują się utwardzone ścieżki dla rowerzystów i rolkarzy o łącznej długości ok. 25 km. Sprawdziliśmy również, gdzie można pojeździć konno i czym może zaskoczyć niepozorna rzeka Bystrzyca.

***

Tytuł audycji: "Hotspot"

Prowadzący: Mateusz Kulik

Przygotował: Bartek Olek

Data emisji: 16.12.2015

Godzina emisji: 13.00

mg/pg

Czytaj także

Kurozwęki - skarby, labirynt i diabelski kamień

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2015 17:00
Kurozwęki to niewielka wieś w Świętokrzyskiem, której centralny punkt stanowi zespół pałacowy należący do rodu Popielów. Jakie skarby kryje?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lubelszczyzna Sienkiewicza. "Henryk ciągle tu jest"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2015 16:00
- Tym, czym dla Chopina była Żelazowa Wola, tym dla Sienkiewicza była Wola Okrzejska - najurokliwsze miejsce na świecie - przekonuje Teresa Kożuch, bibliotekarka z Zespołu Szkół w Okrzei.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kaszuby - raj dla... narciarzy!

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2015 16:20
Wrocławianie na narty jeżdżą w góry Stołowe, krakowianie - do Zakopanego, a mieszkańcy Gdańska - na Kaszuby! Ten górzysty region idealnie nadaje się do uprawiania sportów zimowych.
rozwiń zwiń