Połczyn Zdrój - miejsce idealne na relaks?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2017 10:41
Do Połczyna Zdroju można pojechać, by skorzystać z leczniczych właściwości borowin, ale można też wybrać się tam w poszukiwaniu ciszy i spokoju.
Audio
  • Sport, rekreacja i zdrowie - dlaczego warto odwiedzić Połczyn Zdrój (Hot-spot/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Syda Productions/Shutterstock.com

Połczyn Zdrój w woj. zachodnio-pomorskim to kurort znany nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Czwórka odwiedziła m.in. jedno z ulubionych miejsc turystów - Park Zdrojowy. - Mamy tu 84 ha, podzielone na strefy, m.in. Park Francuski, z usystematyzowanymi alejami i równo przyciętymi krzewami i Park Angielski, bardziej naturalny, z dużą ilością oczek wodnych. Obiekty sanatoryjne usytuowane są na terenie parku, bądź na jego obrzeżach - opowiadał Grzegorz Uzdrowski ze Stowarzyszenia Niezwykły Połczyn. Jak podkreślał, choć wielu kuracjuszy do Połczyna przyjeżdża po to, by odzyskać zdrowie, bądź poprawić swoją kondycję, są także turyści, spragnieni po prostu rekreacji. - Borowina i solanki to specyficzne metody lecznicze, z których słynie Połczyn Zdrój, ale w sezonie letnim mamy pełne spektrum odwiedzających. Coraz częściej spotykamy turystów, którzy szukają ciszy, spokoju, pięknych krajobrazów. Mamy też mnóstwo jezior, dlatego rejony te nazywane są Mazurami Polski Zachodniej.

Z czego jeszcze słynie Połczyn Zdrój i dlaczego warto odwiedzić to ośmiotysięczne miasteczko? Posłuchaj nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

Zobacz więcej Podróże z Czwórką <<<

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania rozmowy z członkami Drużyny Czarny Wąż, którzy dzięki swoim opowieściom przenieśli nas do wczesnego średniowiecza - mówili o grodach, stanicach i osadach, w których spotkacie ekipy zajmujące się odtwarzaniem kultury ludów słowiańskich i skandynawskich.

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Materiał przygotował: Arkadiusz Wilman

Data emisji: 9.09.2017

Godzina emisji: 15.14

kd/ac

Czytaj także

Na sudeckich szlakach - maliny, mikroklimat i zebry

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 13:04
Naszym przewodnikiem po Sudetach Zachodnich jest Małgorzata Smolińska, która w lipcu z dwunastokilogramowym plecakiem, samotnie przemierzyła tam ponad 120 kilometrów. - Sudety są mi bliskie, bo pochodzę z Jeleniej Góry. Miałam ochotę "dziabnąć" mniej znanej i przechodzonej części tego pasma górskiego - mówi podróżniczka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poznając kuchnie świata - podróże kierowane smakiem

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 18:05
- Gdy podróżuję, coraz częściej do różnych krajów prowadzą mnie ich kulinaria - opowiada w Czwórce Marta Gawrychowska, podróżniczka i autorka bloga "Podróże od kuchni". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spójrz na Kraków oczami Wyspiańskiego. "To zupełnie inne miasto"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2017 18:50
- Stanisław Wyspiański był aktywny na tak wielu polach i w tak wielu obszarach, że nie ma ważniejszego artysty dla tego miasta niż twórca "Wesela" - przekonuje Łukasz Gaweł z Muzeum Narodowego w Krakowie.
rozwiń zwiń