Nietypowe budowle: statek kosmiczny i czajnik

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2011 12:06
– Ludzka wyobraźnia nie zna granic, a owocem tego są przedziwne budowle, które bardzo często nie są ładne, ani praktyczne, ale przyciągają uwagę swoją odmiennością – mówiła w audycji "Bed and Breakfast" Ola Jasińska, dziennikarka Czwórki.
Audio

Niektóre z nich bawią, inne inspirują, ale też są i takie, które sprawiają, że dłuższą chwilę szukamy odpowiedzi na pytanie "po co ktoś zadawał sobie tyle trudu?". Najdziwniejsze budowle, zwłaszcza  takie, w których da się mieszkać znalazła Ola Jasińska. Oto niektóre z nich:

Dom – statek kosmiczny
Powstał pod koniec lat 70., jego konstrukcja inspirowana jest na kultowym serialu "Star Trek". Dom ten posiada trzy sypialnie i dwie łazienki, zatem spokojnie można w nim mieszkać. Ale to nie wszystko. Dom – statek kosmiczny, to też pewnego rodzaju muzeum, gdyż zgromadzono w nim liczne przedmioty związane z UFO.

Dom – Czajnik
Taka konstrukcja znajduje się w Zillah, niedaleko Waszyngtonu w Stanach Zjednoczonych. Powstał w 1922 roku na pamiątkę skandalu związanego z wielkimi rezerwami finansowymi. Jest to domek… raczej sezonowy, ale podobno da się w nim mieszkać.

Dom – samolot
Ten dosłownie odlotowy dom, to nic innego, jak Boeing 727, który został zaadaptowany jako mieszkanie. Całość, jak przystało na samolot pełna jest ciekawych rozwiązań technologicznych, ale i wygód. I tak na przykład schody otwierają się pilotem przypominającym taki do bram czy drzwi garażowych, wewnątrz jest wciąż oryginalna łazienka z samolotu, ale i prywatne jacuzzui w kokpicie.

Mówiąc o miejscach do "mieszkania" Ola Jasińska wyszukała również kilka… więzień.

Doskonałe warunki, podgrzewane podłogi, cele, które należy sobie wykupywać, albo integracyjne wiezienia dla całych rodzin… Posłuchajcie fragmentu audycji "Bed and Breakfast", który znajdziecie w ramce z prawej strony.

KaW

Czytaj także

Kulinarne cuda i horrory Polaków za granicą

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2011 13:10
Co lepsze: lody czosnkowe z Kalifornii czy krewetkowo-ananasowe z Tajwanu? Za jakimi potrawami tęsknimy, a jakich wolelibyśmy nie spotkać w rodzimym menu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Absurdalne zakazy

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2011 11:21
Dziwne prawo? Pomysły rodem z kosmosu? Jakie zakazy, również z dzieciństwa, Was bawią, a jakie, choć wydawałoby się baaardzo nietypowe obowiązują na świecie? O tym w audycji Bed and Breakfast.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego można nauczyć się w tydzień?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2011 12:06
Zmień swoje życie w 7 dni, Asertywność, Zarządzanie stresem, Techniki zapamiętywania, Business studies, Write a blogbuster, 15-minutes spanish - to książki, jakie do studia przyniósł Raf.
rozwiń zwiń