Sztuki walki, które rozluźnią nasz umysł i ciało

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2018 12:11
Taijiquan jest najbardziej rozpoznawalnym i najbardziej powszechnie ćwiczonym stylem chińskich sztuk walki o ogromnych walorach zdrowotnych. 
Audio
  • Relaks, sztuki walki, filozofia życia i sport - wszystkie twarze taijiquan (Co was kręci?/Czwórka)
Mateusz Fusiarz, Marek Baliński z dziećmi: Frankiem i Klarą, Hanna Dołęgowska
Mateusz Fusiarz, Marek Baliński z dziećmi: Frankiem i Klarą, Hanna DołęgowskaFoto: czwórka/Żelazowska Magdalena

freediving nurek nurkowanie 1200.jpg
Freediving. Wstrzymaj oddech i bądź jak bohater filmu Luca Bessona

Styl ten jest kompleksowym systemem ćwiczeń oraz wiedzy mającym na celu wszechstronny i harmonijny rozwój człowieka opartym na sztuce walki. - Trudno określić ten system prosto, w jednym zdaniu. Pierwotnie był sztuką walki. Z czasem stał się sposobem na życie, realizacją filozofii związanej z równowagą, której na co dzień nam brakuje - opowiadał Marek Baliński, twórca Akademii Chen Taijiquan.

System można uprawiać wszędzie i w każdym wieku. W wiosce, z której wywodzi się taijiquan praktykuje się te ćwiczenia od dziecka Marek Baliński

- Większość ludzi uprawia taiji nie jako sport wyczynowy, ale sposób na relaks, który pomaga utrzymać ich umysł i ciało w dobrym zdrowiu - przekonywał na antenie Czwórki.

Jak zacząć przygodę z taijiquan? W jaki sposób ćwiczenia mogą pomóc naszemu zdrowiu? Na czym polegają i dla kogo są odpowiednie? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzą: Hanna Dołęgowska i Mateusz Fusiarz

Goście: Marek Baliński, twórca Akademii Chen Taijiquan, bezpośredni uczeń "Tudi" wielkiego mistrza Chen Xiaowanga oraz jego dzieci: Franek i Klara

Data emisji: 1.04.2018

Godzina emisji: 11.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ultramaraton w górach Himalajów - kiedy 42 km to za mało

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 14:29
W wrześniowym maratonie warszawskim udział wzięło prawie 5,5 tysiąca osób. Są jednak zawodnicy, dla których taki dystans jest niewystarczający.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Zielonka o pasji do deskorolki, surfingu i... gotowania

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 17:05
- Zaczęło się dość naturalnie. Na nartach jeździłem od dzieciństwa. W wieku dziesięciu postanowiłem spróbować się na desce snowboardowej, reszta potoczyła się naturalnie - opowiadał Mateusz Zielonka, skate, snowboardzista i surfer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Parkour i freerunning - sposób na życie z adrenaliną

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 14:27
- Parkour to sport, polegający na jak najszybszym pokonywaniu przeszkód. Freerunning to zaś odmiana parkouru, ale wolniej, z dodaniem kilku salt, elementów tańca - mówił Radosław Tyczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Freediving. Wstrzymaj oddech i bądź jak bohater filmu Luca Bessona

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 12:00
"Wielki błękit" jest oparty na historii życia Jacques'a Mayola, który jako pierwszy pokonał głębokość 100 m w nurkowaniu swobodnym. W audycji "Co Was kręci?" rozmawialiśmy właśnie o tym sporcie.
rozwiń zwiń