Wing foil - lewitowanie na fali

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 16:50
Ci, ktorzy już wkręcili się w ten sport, mówią, że za rok wing foil będzie jedną z najpopularniejszych dyscyplin wodnych. - To wypadkowa windsurfingu, kiteboardingu i SUP-a - wyjaśnia trener Toamsz Janiak. 
Wingfoler na zawodach Boot 2020 Duesseldorf - styczeń 2020 rok
Wingfoler na zawodach Boot 2020 Duesseldorf - styczeń 2020 rokFoto: PAP/EPA/SASCHA STEINBACH

Posłuchaj
06:03 CZWÓRKA CWK - wingfoil 15.08.2021.mp3 Wing foil - daj się ponieść nowej zajawce (Co Was Kręci/Czwórka)

 

Zobacz
surfing 1200.jpg
Nauka w służbie sportu. Jak "działa" surfing?

Wing foil to dyscyplina, w której zawodnicy płyną na hydroskrzydle z wingiem. Ten sport ma wiele zalet, których brakuje innym sportom surfingowym - przede wszystkim umożliwia pływanie na każdym akwenie. - Nie potrzebujemy dużej plaży, żeby rozłożyć linki, nie potrzebujemy odpowiedniego zbiornika wodnego, oże być nawet taki z nierównym i szkwalistym wiatrem. Wing foil umożliwia eksplorację zupełnie nowych terenów i nowych miejscówek - tłumaczy rozmówca Hanny Dołęgowskiej. 

Posłuchaj także:

To, co przemawia z wing foilem, to większe bezpieczeństwo. Pompowany, miękki pędnik trzymamy bezpośrednio w ręce, nie ma on żadnych linek, nigdzie nas nie pociągnie Tomasz Janiak

Wing foil to dobry sport dla dzieci oraz dla freeriderów. - To jest doskonała zabawa, a wisienką na torcie tej zajawki jest pływane na inercji fali, które przypomina lewitację. Napędamy się wing foilem, wjeżdżamy na falę, uwalniamy napęd i płyniemy napędzani energią fal - dodaje Tomasz Janiak.

Learn To Wing Foil - RIDING / Ozone Kites

***

Tytuł audycji: Co Was kręci

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Tomasz Janiak (trener Kadry Narodowej Kiteracing 2024)

Data emisji: 15.08.2021

Godzina emisji: 11.40

kul

                           

Czytaj także

Ciepła woda, dobry wiatr i puste plaże. Witamy w Chałupach

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 15:40
Budziszew, Budziszewo, wieś Ceynowa, wreszcie Chałupy. Pierwsza wzmianka o mekce polskich surferów pojawiła się w połowie XVII stulecia. Dziś nikt nie ma wątpliwości, gdzie leży słynne letnisko i co jest jego największą atrakcją.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim 2021. Tak było w Karwi!

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 12:00
Podczas dwóch dni rywalizacji w duchu fair play rozgrywano konkurencje indywidualne i zespołowe, w tym wyścigi na deskach ratowniczych i SUP-ach, wyścigi łodzi wiosłowych, akcje z pasem ratowniczym oraz konkurencje pływackie i biegowe.
rozwiń zwiń