Wspólnota sportów zajawkowych. Przed nami Oscyp 2024

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2024 16:20
Oscyp Snowboard Contest to najdłużej organizowane zawody snowboardowe w Polsce. Impreza odbędzie się 3 lutego 2024 roku w Białce Tatrzańskiej, a patronem zmagań snowboardzistek i snowboardzistów ponownie będzie Czwórka. 
Audio
  • Oscyo 2024 - co będzie działo się 3 lutego w Białce Tatrzańskiej? (Co Was Kręci/Czwórka)
Marcin Jellinek Oscyp 2024 i autorka audycji Hanna Dołęgowska.
Marcin Jellinek Oscyp 2024 i autorka audycji Hanna Dołęgowska.Foto: Darek Matyja/Czwórka
  • Oscyp Snowboard Contest to święto snowboardu w Polsce.
  • W imprezie biorą udział doświadczeni i utytułowani zawodnicy oraz debiutanci. 
  • Coraz większą popularnością cieszą się także zawody dla najmłodszych, czyli Oscypek.
  • Jedną z atrakcji tegorocznych zawodów będzie podświetlona przeszkoda zrobiona w całości z lodu.
  • Oscyp 2024 odbędzie się 3 lutego w Białce Tatrzańskiej.
  • Patronem imprezy jest Czwórka. 

To kolejny raz, kiedy organizatorzy Oscypa łączą siły z Czwórką. Co roku nasi dziennikarze przyglądają się rywalizacji najlepszych polskich freestyle’owców. I co roku wszyscy mówią to samo: to najważniejsze święto snowboardu w Polsce.

Oscyp 2024 - miks pokoleń i doświadczeń

- Spotykamy się w gronie najlepszych polskich snowboardzistów. Mamy i "starych wyjadaczy", jak np. Mateusz Ligocki, ale też "świeżaków", którzy coraz częściej stają na podium - opowiada rzecznik prasowy imprezy Marcin Jellinek. - Ten miks to piękna wymiana doświadczeń między pokoleniami. Nie zapominajmy też o Oscypku, w którym udział biorą prawdziwi, bo najmłodsi debiutanci.

Oscyp 2024 odbędzie się 3 lutego na stokach Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej. Podobnie jak rok temu, wydarzenie podzielone zostanie na dwie części: Oscypek, czyli rywalizację dla najmłodszych amatorów snowboardingu, oraz Oscyp – główne zawody, na których odbędą się zmagania najlepszych freestyle’owców w naszym kraju.  


Już od kilku lat Oscyp odbywa się pod patronatem Czwórki Już od kilku lat Oscyp odbywa się pod patronatem Czwórki

Widowiskowy setup i podświetlana przeszkoda z lodu

Tory, na których rywalizować będą riderzy, staną przy dolnej stacji wyciągów w ośrodku Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej. Zostały zaprojektowane tak, by zagwarantować wysoką widowiskowość. To daje pole do popisu zawodnikom, a kibicom gwarantuje moc wrażeń. Za setup w snowparku ponownie odpowiada ekipa Park Pirates

Posłuchaj
19:25 CZWÓRKA CWK - oscyp 28.01.2024.mp3 Oscyo 2024 - co będzie działo się 3 lutego w Białce Tatrzańskiej? (Co Was Kręci/Czwórka)

- To będzie mieszanka jibbów i skoczni oraz duży corner, który na pewno wszyscy powitają z radością, bo to jest fajna przygoda - widowiskowa i kreatywna - opowiada gość Czwórki. - Mogę też zdradzić, że podczas wieczornej konkurencji Galaxy Ice Jibb będzie podświetlona przeszkoda zrobiona w całości z lodu.   

Dla kogo Oscypek?

Coraz większą popularnością cieszą się, organizowane od trzech lat, zawody dla najmłodszych. - Z roku na rok przybywa chętnych do wzięcia udziału w Oscypku. Potwierdza to nasze obserwacje, że zainteresowanie snowboardingiem po kilku chudszych latach wraca i coraz więcej młodzieży sięga po tę formę sportu i rekreacji - przyznaje rozmówca Hanki Dołęgowskiej. - Lista startowa zapełnia się bardzo szybko, w tym roku zajęło nam to niecałe dwa dni. W zawodach wystartuje 60 zawodników, którzy urodzili się w roku 2015 lub później.  

Rywalizacja w duchu wspólnoty

- Sporty zajawkowe polegają na wspólnocie. I w tym między innym tkwi siła Oscypa. Zawodniczki i zawodnicy rywalizują, jak w każdym konkursie, ale przede wszystkim dobrze się bawią. To wielka zasługa organizatorów imprezy: Rafał Wielgusa i Łukasza Kosmowskiego, którzy od samego początku konsekwentnie "ciągną" ten event do góry - podkreśla Marcin Jellinek.  

OSCYP 2022: Hanna Dołęgowska i Jeremi Angulski OSCYP 2022: Hanna Dołęgowska i Jeremi Angowski

***

Tytuł audycji: Co Was kręci

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Marcin Jellinek (organizator imprez snowboardowych, rzecznik prasowy Oscyp Snowboard Contest)

Data emisji: 28.01.2024

Godzina emisji: 10.15

kul/pg/kor-wm

Czytaj także

"Z góry widać lepiej". Film o Wandzie Rutkiewicz i losach człowieka

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2023 09:16
"Z góry widać lepiej. Wanda Rutkiewicz. Opowieść o niezwykłej kobiecie" to pierwszy film dokumentalny o Wandzie Rutkiewicz. Producentki obrazu Edyta Łysiak i Malwina Kiepiel, za cel postawiły sobie uczciwość przekazu, nie chciały tworzyć laurki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kurs lawinowy. Jak zaplanować wyjście w góry, by uniknąć kłopotów?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2024 13:44
Piękne zimowe, górskie krajobrazy przyciągają wędrowców i skitourowców. Warto, by każda taka osoba ukończyła kurs lawinowy, który sprawi, że będziemy cieszyć się górami bezpiecznie. 
rozwiń zwiń