X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bezpieczeństwo w górach. Jak o nie zadbać?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 20:33
Planując wyprawę w góry, należy pamiętać, że gdy przychodzi zmęczenie i załamanie pogody, a sytuacja komplikuje się, to zaczyna się walka o przetrwanie. 
Audio
  • Burza na górskim szlaku. Jak postępować? (Dajesz radę/Czwórka)
Apelujemy o to, aby minister edukacji wprowadził do programów nauczania edukację o tym, jak należy zachowywać się w górach  przekonują członkowie komisji
Apelujemy o to, aby minister edukacji wprowadził do programów nauczania edukację o tym, jak należy zachowywać się w górach – przekonują członkowie komisjiFoto: shutterstock.com/Tomas Indrak

Nie chowajmy się pod drzewem, które jest najwyższym i najbardziej odsłoniętym punktem terenu. Unikajmy pustych i płaskich przestrzeni Łukasz Supergan

Zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie, kiedy wybiera się w góry. Oprócz wygodnych butów i odpowiednich ubrań należy pamiętać o zapoznaniu się z terenem, mieć naładowaną baterię w telefonie oraz śledzić doniesienia pogodowe. To miejsce, w którym należy mieć trzeźwy umysł i zapomnieć o brawurze. Pierwszym krokiem, jak mówił gość Czwórki - praktyk w chodzeniu po górach Łukasz Supergan jest przygotowanie. - Chodzi o to, by zdawać sobie sprawę z tego, gdzie się jest. Nawet prosta droga do Morskiego Oka potrafi zabić - przekonywał. 

Wyprawę w góry zacznijmy od porządnego researchu. Powinniśmy wiedzieć, gdzie jedziemy Łukasz Supergan

Pogoda zmienia się w górach bardzo szybko. Warto zatem sięgać do sprawdzonych źródeł wiedzy. Jednym z nich są strony górskich Parków Narodowych, gdzie na bieżąco możemy śledzić najnowsze informacje o pogodzie. Z pomocą przychodzą również aplikacje pogodowe w języku polskim, których mamy na rynku duży wybór. 

Jakie są najniebezpieczniejsze miejsca, w których możemy znaleźć się w trakcie burzy? Gdzie się ukryć, a jakich miejsc lepiej unikać? Dlaczego po Parku nie należy poruszać się po ciemku? Więcej na ten temat w rozmowie. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której rozmawiamy też nowych o przepisach dotyczących opłat za korzystanie z foliowych reklamówek w supermarketach.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Łukasz Supergan (wędrowiec, praktyk w chodzeniu m.in. po szlakach górskich)

Data emisji: 27.08.2019

Godzina emisji: 14.15

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Psy lawinowe. Jak ratują nam życie?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 14:00
- Dobrze wyszkolony pies - ratownik daje nam gwarancję 70-procentowej skuteczności odnalezienia osoby zaginionej pod śniegiem - tłumaczy w rozmowie z Czwórką Jacek Falkenberg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artystyczna stolica Polski. "Tutaj każdy mógł wspiąć się na szczyt"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 16:30
Na przełomie XIX i XX wieku położone u stóp Tatr miasteczko nagle stało się kulturalnym centrum Polski. - Zakopane kojarzyło się z ostoją polskości i z wolnością. Tutaj każdy artysta mogł zdobyć swój szczyt - opowiada historyk sztuki Tomasz Dziewicki.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leśnym szlakiem. Jak nie zgubić się na trasie?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 15:24
- Każdemu może się to zdarzyć, dlatego warto pamiętać o kilku podstawowych informacjach. Na przykład słupki z numerkami, stające przy leśnych ścieżkach to konkretne "adresy" - mówił Marek Elas z WWF Polska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ratownik GOPR: interweniujemy, zwracamy uwagę, nie wystawiamy mandatów

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 16:20
- Ochotnik musi przede wszystkim znać dobrze teren działania grupy GOPR. W naszym przypadku to pasmo gór od Ustronia aż do Babiej Góry, czyli Beskid Śląski i Żywiecki - mówił ks. Maciej Kornecki, ratownik z Grupy Beskidzkiej GOPR.
rozwiń zwiń