X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kulturowy szok w przestrzeni miejskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2011 14:12
Dziś działania związane z kulturą są modne, wiele osób angażuje się w aktywność kulturalną. Młodym artystom w rozwinięciu skrzydeł pomóc może Fundacja Culture Shock.
Audio

Gośćmi Kontrkultury są Marta Pawlaczyk i Piotr Grabowski z Fundacji Culture Shock. To młoda polska fundacja działająca w Warszawie. Jej celem jest promowanie polskiej kultury i dziedzictwa europejskiego w sposób dotychczas nieznany. Magdalenie Kasperowicz opowiadają o tym, jak wspierają wszelkie przejawy działalności twórczej w przestrzeni publicznej.

- Nasza Fundacja powstała z pasji, wciąż młodzieńczej, i z naszej potrzeby działania, obserwacji tego co dookoła. Wiemy o wielu projektach, które nie są realizowane z różnych względów. Znamy osoby, które mają ciekawe pomysły i na pomyśle się kończy, nie idąc dalej. Chcieliśmy to zmienić, "ogarnąć" organizacyjnie i logistycznie - mówi Piotr Grabowski.

Celem Fundacji jest organizowanie eventów audiowizualnych, spektakli teatralnych, wydarzeń związanych ze światem muzyki, sztuki, mody, a także warsztatów edukacji alternatywnej, akcji promujących edukację estetyczną. Grabowski zaznacza, że takie są plany, a organizacja działa dopiero pół roku. - Zapraszamy do współpracy, ponieważ oferujemy dość istotną pomoc w kwestiach organizacyjnych. Bierzemy to na siebie, a artyści mogą zająć się tworzeniem - podkreśla.

Jeśli ktoś czuje, że robi coś co jest sztuką może zgłosić się do Culture Shock. - Nie musi być to artysta, zapraszamy animatorów kultury, osoby, które chcą zrobić coś ciekawego w obszarze kultury, coś nowatorskiego. Wystarczy, że ma się potrzebę realizowania, a my jako jednostka z osobowaścią prawną możemy np. pomóc w zdobywaniu funduszy - mówi Marta Pawlaczyk.

Projektem, nad którym teraz pracuje fundacja jest inicjatywa "Skarpa.Reaktywacja!". Przedsięwzięcie ma na celu przywrócenie atrakcyjności warszawskiej Skarpie, w parku Marszałka Rydza Śmigłego, poprzez artystyczne interwencje. - To fantastyczne miejsce do działań w przestrzeni, działań artystycznych. Park ma w sobie dużo ciekawych elementów architektonicznych, o których mało wiadomo - opowiada Pawlaczyk. Więcej o reaktywacji Skarpy posłuchasz w dźwięku z audycji.

Wernisaż Skarpa.Reaktywacja!: 9 lipca o godz. 19.00 - u wejścia do parku na al. Na Skarpie. O godz. 20.00 spotkanie z autorami projektu oraz kuratorem CSW, Fundacja Culture Shock, al. Na Skarpie 15 lok. 18.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pieniądze z sieci: twórcy kultury mogą szukać mecenasów w internecie

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 13:40
Uwaga artyści! Jeśli macie pomysły, ale brakuje wam środków na ich realizację, ta informacja jest dla was.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Technologia, która zachęci nas do odwiedzania muzeów

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2011 19:16
Zapewne każdemu choć raz podczas oglądania obrazu zdarzyło się zastanawiać co namalował malarz. Możliwe, że już wkrótce na te i podobne pytania związane z dziełem sztuki odpowiedzi udzieli nam telefon komórkowy. Jak to możliwe?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Updates – działania artystyczne w przestrzeni publicznej

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2011 14:55
UFO wylądowało i rozpoczęło nieoczekiwaną okupację fontanny. Kolektyw EXYZT przez ostatnie dwa tygodnie intensywnie pracował, dokonując tej nieoczekiwanej przemiany placu Na Rozdrożu z miejsca naznaczonego aspektami tylko logistycznymi w miejsce spotkań, które ma zachęcić warszawiaków do dyskusji na temat sposobów użytkowania miejskiej przestrzeni publicznej.
rozwiń zwiń