"Kanada, to kraj, w którym łatwo się zagubić i więcej nie znaleźć"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 12:31
Jak smakuje fondue w Quebecu, jak zrobić klonowego lizaka i czy Kanada naprawdę pachnie żywicą, to pytania, na które odpowiedzi znajdziecie w najnowszej książce Olgi Morawskiej. O wyprawie na północ Ameryki autorka opowiedziała w Czwórce.
Audio

Kanada, choć jest drugim co do wielkości krajem świata, rzadko bywa wybierana przez Polaków na miejsce wakacyjnej wyprawy. Tymczasem, jego rzadko zaludnione obszary oferują wszystkim fanom wypoczynku na łonie natury wspaniałe pejzaże i dziką, nieskażoną ręką człowieka przyrodę. - Do niektórych miejsc można dotrzeć tylko samolotem, albo łódką, ale jak się już raz tam pojedzie, to się ma ochotę do nich wracać zawsze – zachęcała Olga Morawska.

Olga
Olga Morawska, fot.Aurelia Chmiel
Kanada, to kolejny kraj odwiedzony przez tę obieżyświatkę, która w swoim cyklu "Wakacje w..." stworzyła już subiektywne przewodniki m.in. po Nepalu, Danii i RPA. Ojczyznę Celine Dione i Neila Younga p
/

Szczególnych wrażeń w czasie podróży Oldze Morawskiej dostarczała kanadyjska kuchnia. - Na zachodzie dostaniemy wspaniałego wędzonego łososia, w okolicach Calgary są cudowne steki, a na wybrzeżu dania z owoców morza – opowiadała. Charakterystycznym elementem kanadyjskich potraw jest syrop klonowy, którym obficie polewane są zarówno pączki jak i pieczone kurczaki. Zimą w prosty sposób można zrobić sobie klonowego lizaka.

- Gorący syrop wylewany jest na śnieg i można go sobie nawinąć na patyczek. W ten sposób powstają ciepłe cudowne w smaku lizaki - zachwycała się.

Więcej o kanadyjskiej gościnności i nocnym życiu tamtejszych miast dowiesz się słuchając rozmowy z Olgą Morawską.

bch

Czytaj także

Nie masz pieniędzy na podróż? Oni ci pomogą

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 11:11
Dzięki Memoriałowi im. Piotra Morawskiego można zdobyć fundusze na swoją wymarzoną wyprawę. Choćby do najdalszych zakątków świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Konstancji musisz skoczyć z mostu

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 12:00
Jest pięć razy większe niż Śniardwy i swymi wodami cieszy mieszkańców Austrii, Szwajcarii i Niemiec. W Czwórce sprawdziliśmy, jakie atrakcje czekają na turystów wypoczywających na niemieckich wybrzeżach Jeziora Bodeńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamienne łoża na Orkadach

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 09:00
Tajemnicze wyspy na północy Szkocji od dziesięcioleci przyciągają archeologów z całego świata. Turyści własnoręcznie mogą tam nawiązać kontakt z ludźmi sprzed tysięcy lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rowerowy raj dla śledziożerców

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 17:52
- Na Bornholmie lepiej jechać z zachodu na wschód, żeby nie mieć cały czas pod wiatr – radziła w Czwórce Ania Sworowska, podróżniczka, która zjeździła tą duńską wyspę na jednośladzie.
rozwiń zwiń