Magnetyczny Nowy Jork

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 07:00
Nowy Jork w 2012 roku przyciągnął 52 miliony turystów. Tym samym stał się najchętniej odwiedzanym miejscem na świecie.
Audio

Nowy Jork to miasto niesamowite, pełne kontrastów, przyciągające. Opowieści o Central Parku czy Empire State Building tylko potwierdzają magię tego miejsca. Jednak ta metropolia ma wciąż miliony nowych, nieodkrytych, fantastycznych miejsc.

- Jedna z głównych zalet tego miasta to to, że jest tam wszystko. To miasto, które ma bardzo wiele twarzy. To miasto przyjazne, mimo że jest ogromną metropolią - mówi Jakub Mielniczuk, który wielokrotnie odwiedzał Nowy Jork. - Na pewno polecam pierwszą i trzecią aleję, te zakątki są troszkę dalej od najczęściej odwiedzanych. Tam spotkamy typowych nowojorczyków - dodaje.

Kamila Sławińska, która od 15 lat mieszka w Nowym Jorku, jest autorką przewodnika niepraktycznego po tym mieście, poleca by poznać Nowy Jork od innej strony, opuścić Manhattan i wybrać się na Brooklyn. - Mówi się ze Brooklyn jest nowym Manhattanem. Tam się więcej dzieje, tam mieszkają ciekawsi ludzie, tam są lepsze teatry, koncerty, knajpy - wymienia Sławińska.

Kamila poleca też przejażdżkę pociągiem, w którym można spotkać tańczące ekipy młodych tancerzy. Ciekawym miejscem jest też Highline, czyli dawny wiadukt kolejowy przerobiony na park.

Nowy Jork to miasto wszystkich kultur Aneta Radziejowska i Marek Rygielski zapraszają przede wszystkim do Harlemu.  - To cały czas Manhattan, ale zupełnie inny świat. Miejsce, które na bardzo długo zostaje w pamięci - opowiadają.

Więcej o magicznych miejscach Nowego Jorku dowiesz się słuchając materiału Eweliny Grygiel w audycji Justyny Dżbik "Poranek OnLine".

(pj)

Czytaj także

American dream dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 21:00
Swego czasu Stany Zjednoczone wywoływały u nas emocje, każdy chciał się tam znaleźć i spełnić swój amerykański sen. – Dziś ten mit wydaje się w Polsce umierać, jesteśmy sceptyczni wobec kraju, który kiedyś był dla nas Eldorado – mówi gość Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Belgijskie Liège - zachwyca "szkieletem dinozaura"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2013 17:41
Często jeździmy do Belgii. Zachwycamy się Brukselą. Ale ten kraj ma też inne miasta obfitujące w liczne atrakcje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Moskwa: miasto, które nigdy nie śpi

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 20:21
Najdroższa stolica świata to wcale nie Londyn, albo Dubaj. Tym mianem opisuje się… Moskwę. Rosjanie sami nazywają ją "drugim krajem", zupełnie niepodobnym do reszty państwa. Tym bardziej warto tam zwiedzić nie tylko Kreml.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paryż krwawy i okrutny. Sprawdź na własne oczy

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 19:04
Stolica Francji przyciąga turystów głównie romantycznym klimatem. Tymczasem druga twarz Paryża jest znacznie bardziej mroczna i przerażająca.
rozwiń zwiń