Moskwa: miasto, które nigdy nie śpi

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 20:21
Najdroższa stolica świata to wcale nie Londyn, albo Dubaj. Tym mianem opisuje się… Moskwę. Rosjanie sami nazywają ją "drugim krajem", zupełnie niepodobnym do reszty państwa. Tym bardziej warto tam zwiedzić nie tylko Kreml.
Audio
  • Z czym kojarzy się Polakom Moskwa? - sonda wśród słuchaczy Czwórki
  • Rozmowa z Magdaleną Wasyłeczko
  • Etykieta i zasady, które obowiązują w cerkwii prawosławnej

Moskwa nie należy do tanich miast, ale nie oznacza to, że nie warto się tam wybrać. – Wysokie ceny dotyczą głównie nieruchomości, więc uderzają w młodych Rosjan, którzy stamtąd nie pochodzą i muszą wynajmować mieszkanie – opowiada Magda Wasyłeczko, studentka, która Moskwę zna od podszewki. – Ale turyści nie są w tak złej sytuacji, jak to się opisuje. Przy Placu Czerwonym jest drogo, ale jest tam także mnóstwo fajnych miejsc, w których nie przepłacimy.

Będąc w Moskwie trzeba oczywiście zobaczyć kreml, ale w tym mieście jest mnóstwo innych, arcyciekawych zakamarków. – Na przykład w Parku Sokolniki często można trafić na festiwale, koncerty, albo kursy tańca na świeżym powietrzu – mówi Wasyłeczko.

Najciekawsze miejsca na świecie >>>

Poza centrum miasta są też stare rezydencje carskie. – Jak choćby Carycyno, dawny domek letniskowy carycy Katarzyny, utrzymany w neogotyckim stylu – opowiada gość Czwórki. – Warto się tam wybrać, gdy zmęczy nas moskiewski zgiełk.

Dowiedz się więcej o przytłaczającej, zdaniem gościa Czwórki, architekturze Moskwy, o placach, które budowane były dla czołgów, a nie ludzi, i nie tylko, słuchając nagrań audycji "4 do 4" ze studia Czwórki.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czechy: (prawie) polski raj dla narciarzy

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 16:37
Czechy to nie tylko Praga. Jest tam też mnóstwo wspaniałych i wcale niedrogich kurortów narciarskich. Nasi południowi sąsiedzi słyną także ze swojej wyśmienitej kuchni. Być może dlatego co roku zimą Polacy wyjeżdżają za południową granicę całymi rodzinami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Saksonia ma muzykę Wagnera i własne Muzeum Musztardy

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2013 12:00
Tropikalne zoo w Lipsku, najpiękniejsza porcelana z Miśni, najsmaczniejszy piernik z Pulsnitz i Muzeum Musztardy. W kolejnym odcinku cyklu podróżniczego Czwórka zawitała do Saksonii, która w 2013 roku rozbrzmiewa muzyką Wagnera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zła Dziura, Martwe Nietoperze i wody termalne przyciągają na Słowację

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 07:15
Nie narciarstwo tylko speleologia przyciągają turystów do tego. A to i tak nie jedyne atrakcje naszych południowych sąsiadów. W naszym cyklu podróżniczym zaglądamy na i pod słowacką ziemię.
rozwiń zwiń